Famózní Kobolka

Staré Město Sport 22 / 12 / 2017

Letošní derniéru zvládli prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město na podtrženou jedničku. Na Širůchu v soubojích s extraligovými zálohami Českých Budějovic a ČZU Praha totiž neztratili ani set a před závěrečnými čtyřmi zápasy poskočili na čtvrtou příčku, zaručující solidní nasazení do play off.
STARÉ MĚSTO - České Budějovice B 3:0
Jihočeši posíleni o extraligové hráče začali lépe, výborně servírovali a průběžně si udržovali náskok o dva až tři body, naposledy 17:15. Jenže domácí pak zásluhou výborné práce blokařů třemi body otočili, utekli na 22:19 a vypracovali si tři setboly (24:21). Ale proměnili až třetí po útoku Maděry, kterému předcházel time out vyžádaný koučem Petrem Karabcem. Druhý set byl jednoznačně v režii borců VSK, kteří dobře servírovali a následně bránili, zatímco hosté často kazili servis. Do třetí sady domácí vtrhli jako vítr, vedli 10:5, 14:8. Soupeř pak sice stáhl na rozdíl čtyř bodů, ale jeho odpor definitivně zlomilo střídání Kobolky za Maděru, který třemi bodovými bloky a jedním útokem vybojoval vedení 24:16. Třetí mečbol pak proměnil útok Adamce. Sety 23, 16, 18.
STARÉ MĚSTO - ČZU Praha B 3:0
Kouč Karabec udělal jednu změnu ve vítězné sestavě, když na post smečaře postavil Kobolku, a měl šťastnou ruku. Kobolka byl totiž nejlepším hráčem a měl lví podíl na dalším hladkém vítězství. Domácí od začátku jasně kralovali, prosazovali se v útoku i na bloku a po výrazném vedení proměnili hned první setbol esem kapitána Maděry.Druhý set nabídl stejný obrázek, v útoku pravidelně bodoval Adamec a hlavně Kobolka, který kvalitním servisem přiváděl Pražany k zoufalství. Při vedení 2:0 na sety Staroměstští soupeře doslova převálcovali, když průběžně vedli až o 10 bodů a závěr proměnili v exhibici. Sety 20, 21, 12.
STARÉ MĚSTO: Truong, Čech, Janečka, Adamec, Maděra, Skyba, libero Kroča, Kobolka, Klimeš.