Famózní Meindlschmid urval zlato, Šípek veze bronz

Famózní Meindlschmid urval zlato, Šípek veze bronz
Foto: www.olympijskytym.cz  /  Šestnáctiletý Petr Meindschmid si posledním pokusem v dálkařském sektoru skočil pro zlatou olympijskou medaili.
Uherské Hradiště Sport 01 / 08 / 2022

Atlet Petr Meindlschmid ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště ovládl dálkařské finále 16. ročníku Evropského olympijského festivalu mládeže v Banské Bystrici! Pro olympijské zlato si skočil posledním pokusem, kterým navíc vyrovnal osobní rekord. Bronz do české sbírky přidal jeho týmový parťák Štěpán Šípek.

Šestnáctiletý Meindlschmid šel hned úvodním pokusem dlouhým 713 cm do vedení, druhý Rumun Popescu ztrácel až do posledních šestých pokusů 22 centimetrů. Jenže pak skočil 725 centimetrů. Svěřenec kouče Jiřího Brázdila však hozenou rukavici zvedl a dolétl na značku 729 centimetrů! „Miluju, když jsem pod tlakem. Dal jsem do toho úplně všechno a klaplo to. Jsou to neskutečné pocity,“ rozplýval se talentovaný dálkař, pro kterého jde už o druhou olympijskou medaili. První vybojoval na Olympiádě dětí a mládeže v roce 2019. „To byly mé první velké závody, ve výšce jsem byl třetí a v dálce čtvrtý,“ vzpomíná. Se zlatou z EYOF se však bronzová nedá srovnávat. „Olympijské zlato je zatím můj největší úspěch kariéry, věřím, že ještě doletím dál a dál,“ přeje si Meindlschmid.

Bronzovou medaili přidal do české i hradišťské sbírky oštěpař Štěpán Šípek, který však po finále neskrýval zklamání. Triumf v kvalifikaci jej totiž pasoval do role jasného favorita. „Medaile si cením, jsem za ni rád, ale měl jsem na víc. Ale asi už na mě přišla únava. Snažil jsem se hodit ještě dál, ale už to prostě nešlo,“ posteskl si svěřenec kouče Roberta Sklenáře.

Po úvodních dvou pokusech figuroval čtvrtý, ve třetím ale poslal oštěp do vzdálenosti 66,63 metrů, čímž se dostal před Fina Rasanena. Maďara Herczega ani suverénního Poláka Krukowskiho už ale nepřeskočil. „Největší úspěch? Snad kdybych předvedl o něco lepší výkon,“ svěřil se Šípek, jehož snem je jednou trénovat pod Janem Želeným.

Tagy článku

TOPlist