Famózní obrat řídil Sakrajda

Uherský Brod Sport 11 / 05 / 2010

Inlinehokejisté Uh. Hradiště vrátili sokovi z Uh. Brodu čtrnáct dní starou porážku

Extraligoví inlinehokejisté  Reflex Uh. Hradiště vrátili sokovi z Uherského Brodu porážku z úvodního měření sil a prakticky si zajistili účast v play-off. Broďané ještě budou o elitní čtyřku bojovat.
Uh. Brod - Šternberk 8:4 (2:1, 3:2, 2:0, 1:1)
Broďané si napravili pošramocené domácí renomé po prohře s Brnem a ve druhém vystoupení před vlastními fanoušky porazili nevyzpytatelný Šternberk. Start přitom nevěstil nic dobrého, už po 64 sekundách totiž gólman Ondrejka kapituloval, když jej překonal Kundrálek, draftovaný New York Rangers. Jenže z úderu se domácí ještě do první sirény vzpamatovali a skóre otočili. Hanáci ve druhé čtvrtině ještě zlobili, stále byli na dostřel, ale úderem dvacáté minuty, kdy snížili na 4:3, byl jejich odpor ten tam. Heča a spol. je tak náležitě ztrestali a čtyřmi góly v řadě rozhodli o cenném vítězství. Branky: Heča 2, Kubiš, Krchňáček, Surý, Haring, Ručkay, Kotačka.
UH. BROD: Ondrejka - Surý, Kotačka, Kubiš, Vaněk, Woska - Heča, Šiller - Haring, Kartusek - Ručkay, Krchňáček.
Uh. Brod - Uh. Hradiště 5:6 (3:1, 0:3, 1:2, 2:0)
Pomsta za čtrnáct dní starou porážku v prodloužení se borcům z Uherského Hradiště povedla, na brodském stadionu zvítězili a prakticky si zajistili průnik do play-off.  A přitom start měli hrůzostrašný. Už po 190 sekundách prohrávali 0:3, když gólmana Černockého dvakrát přelstil Šiller a jednou Krchňáček. Hosté pak přeskupili řady a zejména zkušeností kouče a kapitána v jedné osobě Aleše Pšurného pozvolna otočili kormidlem zápasu. Do první sirény snížili Schusterem, který doklepl Nesrstovu střelu, a rozhodující úder přišel v závěru druhé části, kdy hosté v rozpětí 102 sekund nasázeli tři góly. A když na začátku třetí čtvrtiny hosté utekli na 6:3, čímž dokonali nevídaný obrat, bylo vymalováno. Domácím zjevně ubývaly síly po úvodním souboji se Šternberkem, ale i tak se ještě dvěma góly dotáhli na dostřel, když trestali nedisciplinovanost soupeře. Vyrovnat už ale nedokázali. Branky: Šiller 2, Heča 2, Krchňáček - Sakrajda 2, Schuster, Pšurný, Stejskal, Piluša, Sakrajda.
UH. BROD: Ondrejka - Surý, Kubiš, Woska,Vaněk - Heča, Šiller - Haring, Ručkay - Kotačka, Krchňáček.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký (Ševčík) - Gajdošík, Bičánek, Pšurný, Valenta, Horák, Sakrajda, Stejskal, Piluša, Schuster, Nesrsta.