Famózní Panáček, ve finále skolil Mekbiba

Staré Město Sport 12 / 12 / 2021

Squashista Marek Panáček ze Starého Města, který hájí barvy brněnského klubu Squash Viktoria, se dočkal premiérového vítězství na mužském turnaji kategorie A. Úřadující vicemistr republiky potvrdil skvělou formu na Hanya Cupu v Brně, kde ve finále porazil po pětisetové bitvě českou jedničku Daniela Mekbiba.

Devatenáctiletý student gymnázia ve Starém Městě od úvodních zápasů potvrzoval roli nasazené turnajové dvojky, když soupeře srážel jako kuželky. Do finále tak prošel bez ztráty setu.

Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než česká squashová superstar Daniel Mekbib, jemuž Panáček toužil oplatit porážku z finále mistrovství republiky. „Finálová bitva dvou nejvýše nasazených hráčů přinesla parádní squash, Dan začal lépe, šel do vedení a ve druhém setu už vedl 9:6. Mara se ale nevzdal, dvakrát srovnal krok a vynutil si pátý rozhodující set, ve kterém měl od začátku převahu. O deset let staršímu a výrazně zkušenějšími soupeři povolil jen čtyři míčky,“ těší Mariana Panáčka, otce jednoho z nejlepších českých squashistů. Jeho syn tak Mekbiba skalpoval vůbec poprvé v kariéře a navrch získal premiérový triumf na mužském turnaji kategorie A.

V moravské metropoli startoval i Ondřej Uherka ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště, jehož pouť skončila ve čtvrtfinále, ve kterém nestačil ve čtyřech setech na Ertla ze Squash clubu Praha.