Famózní Vávrová je dvojnásobnou šampionkou Moravy

Uherské Hradiště Sport 13 / 02 / 2013

Hradišťská sprinterka nenašla přemožitelku na 60 ani 300 m

Atletka Kateřina Vávrová ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště zazářila na halovém mistrovství Moravy a Slezska v bratislavské hale Elán, kde získala zlatý double. Všem soupeřkám ukázala záda na trati 60 a 300 metrů a stala se nekorunovanou zimní královnou moravského žákovského sprintu. Zlatou kolekci doplnil devatenáctiletý Tomáš Boček, vítěz dvoustovky.
Čtrnáctiletá svěřenka Jaroslava Vlčka s blížícím se mistrovstvím republiky v Jablonci nad Nisou potvrzuje, že její forma začíná gradovat.
„Každý letošní start proměnila ve vítězství. V Bratislavě si jen upevnila pozici lídra českých průběžných tabulek, když si ve finále vylepšila letošní maximum na 7,84 sekundy. V cíli byla skoro o půlsekundy rychleji než druhá Rafajová,“ pochvaluje si Jaroslav Vlček.
Jeho svěřenka zvládla na jedničku i letošní premiéru na mistrovské třístovce. Třebaže vzhledem k počasí nemá naběháno potřebné množství kvalitních úseků, zaběhla výborný čas 42,16 sekundy, čímž se zařadila na druhou pozici českých žákovských tabulek za českou rekordmanku Annu Kerbachovou z Prahy.
Na zlatý double Vávrové navázal Tomáš Boček, který se postavil pouze na start dvoustovky, aby hladce splnil roli favorita. Zvítězil s velkým náskokem před zbytkem pole v kvalitním čase 23,05 sekundy. „Titul moravského šampiona Tomášovi sluší a je rovněž předzvěstí dobré formy, kterou bude potřebovat před víkendovým šampionátem v pražské Stromovce,“ ví moc dobře Vlček. Formu však zatím marně hledá Simona Sedláčková, která stále nedokáže prodat, co má natrénováno. „Čas 27,50 sekundy je hluboko pod jejími možnostmi,“ poznamenal Vlček.
Na Dunaji se dařilo i ostatním závodníkům Slovácké Slavie. Tereza Brázdilová, svěřenka Jiřího Brázdila, obsadila druhé místo ve skoku dalekém, když výkonem 506 cm zaostala jen sedm centimetrů za vítěznou Hrubou z Blanska.
Stříbro vybojovala ve stejné disciplíně, ale mezi ženami Lenka Brázdilová, kterou trénuje Robert Sklenář. Její medailový pokus měřil 545 centimetrů. Ve finále šedesátky pak skončila na čtvrtém místě, když ji od medaile dělila jedna setina sekundy.

autor: ceh, jv