Fantastický Hoffmann!

Uherské Hradiště Sport 19 / 11 / 2010

Jeden z největších talentů uherskohradišťského plavání Marek Hoffmann na Oblastních přeborech Zlínského a Olomouckého kraje ve Vyškově znovu potvrdil, že momentálně nemá konkurenci. Všech šest startů přetavil ve zlatou medaili.
Jedna z největších nadějí českého plavání dala soupeřům nejvíce na frak v závodě na 200 m prsa, ve kterém zastavil časomíru na 3:03,7 minuty. „Marek vyhrál s náskokem více než čtyřicet sekund před zlínským borcem a nadělil soupeřům dvě délky,“ smekl před hradišťskou hvězdou Jiří Vašica, předseda plaveckého oddílu Slovácké Slavie. Poloviční trať Hoffmann vyhrál časem 1:25,8 s náskokem 25 sekund. V jeho nejlepší a nejoblíbenější disciplíně motýlku zaznamenal vítězný čas 01:18,4 a padesátku odplaval s lehkostí v úžasném čase  34,3 s. Hned po motýlkářské padesátce se postavil na start nejobtížnější disciplíny - 200 m polohovky. „Únava se však na Markovi vůbec neprojevila. Do cíle dohmátl v osobním rekordu 2:50,8 minuty. A už dopoledne pak vyhrál i poloviční trať v čase 01:20,4 minuty,“ podotkl Vašica.
Druhým hradišťským želízkem v ohni byla Klára Filgasová, která na prsařské dvoustovce i stovce obsadila shodně páté místo. A hlavně na delší trati se blýskla výborným časem 3:33,0 minuty. Sto metrů pak zaplavala v čase 1:41,4. Na polohové stovce byla jedenáctá. „Na jejích časech se už projevuje absence tréninků v Uherském Hradišti. Ale snad už se brzy dočkáme otevření nového plaveckého bazénu,“ přeje si Vašica.