Fantazie! Dragoni dobyli Evropu

Ostrožská Nová Ves Sport 09 / 08 / 2019

Dragoni ONV - Box Ostrožská Nová Ves dobyli Evropu! Borci od Kunovské tabule byli největší senzací mistrovství Evropy dračích lodí ve španělské Seville, odkud si přivezli hned 9 medailí (3-4-2). O zlatou sklizeň se postarala posádka mužů nad 40 let.
„Určitě jsme jeli aspoň pro jednu, dvě medaile, ale že jich přivezeme devět, o tom se nám ani nesnilo. Je to obrovská senzace,“ svěřil se po příjezdu na rodnou hroudu Zbyněk Ondračka, jeden z členů početné novoveské výpravy.
V Andalusii bojovalo o cenné kovy 91 posádek z 16 zemí. A Novoveští patřili mezi špičku! Největší medailové ambice si před odjezdem dělali hlavně v kategorii muži 40+. „A nakonec jsme neměli soupeře, když jsme vyhráli dvoustovku, pětistovku i závod na dva kilometry. Fantazie,“ neskrýval nadšení Ondračka, bývalý vynikající rychlostní kanoista.
O stříbrnou medaili se postaral mix v hlavní kategorii Premier, který v desítkové dračí lodi nestačil v závodě na 200 m jen na Ukrajince. Na 500 a 2000 metrů pak obsadil shodně čtvrté místo.
Medailový hattrick oslavily novoveské dragonky. Titulem vicemistryň Evropy se pyšní na trati 500 a 2 000 metrů, když ve finiši pokaždé nestačily na německou posádku Spree Sisters Berlín. „Škoda, vždy prohrály jen o dračí hlavu,“ uvedl Ondračka. Třetí cenný kov ženy vybojovaly na dvoustovce, ve které dojely třetí.
S prázdnou se domů nevracel ani mix 40+, který vybojoval stříbro na 200 a bronz na 500 metrů. Na nejdelší trati dojel čtvrtý se ztrátou tří sekund na bronzové dragony z Moskvy. „Evropský šampionát jsme absolvovali potřetí a rozhodně jsme zanechali nejlepší dojem. Vždyť při premiéře jsme neměli ani medaili, podruhé tři a teď devět. Klobouk dolů před všemi,“ smekl Ondračka.