Fantazie! „Stréc Jarda“ je dvojnásobným mistrem světa

Hluk Sport 15 / 10 / 2015

Pákaři Amrwrestling clubu Hluk patří do světové špičky! Na 37. mistrovství světa v malajsijkém hlavním městě Kuala Lumpur vybojovali pro českou výpravu tři medaile, přičemž hned dvě měly zlatý lesk! Pod dirigentskou taktovkou reprezentačního kouče Dušana Tesaříka se o cenné kovy postarali Jaroslav Štůsek a Václav Vaculovič.
Hvězdou šampionátu se stal nestárnoucí Jaroslav Štůsek, který si v kategorii grand masters právem vychutnával zlatý double! „Jediným borcem, který jej aspoň trošku potrápil, byl v zápasech na pravou ruku japonský reprezentant Toyonori Yamouchy. Ale ani jemu „stréc Jarda“ nakonec nedal žádnou šanci a bez jediného zaváhání kategorii ovládl,“ smekl kouč Dušan Tesařík. Štůsek si tak dodatečně nadělil nejlepší dárek k 60. narozeninám, které oslavil začátkem září. Ve finálových zápasech si pokaždé jako kocour s myší pohrál s rumunským borcem Carlonaguem a pak si už jen na stupních vítězů hrdě vyslechl státní hymnu. Štůsek tak navázal na rok 2005 a 2009, kdy se rovněž stal mistrem světa. V Kuala Lumpur však poprvé v kariéře kraloval na obě paže.
Medailové ambice před odjezdem do Malajsie neskrýval ani devatenáctiletý Václav Vaculovič, který se bil v kategorii juniorů plus 90 kg do 21 let. A fanoušky ani trenéra nezklamal. Levou rukou totiž urval světový bronz! „Nad jeho síly byli jen ruští bohatýři Schipanov a Skvorzov, kteří ovládli zápasy na levou i pravou ruku. V boji o bronzovou medaili Vašek ve skvělém zápase porazil Pastukhova z Ukrajiny,“ prozradil Tesařík. Vaculovič si tak po loňském třetím místě na mistrovství Evropy splnil sen i o medaili ze světového šampionátu. Na pravačce pak skončil na bodovaném pátém místě.
Mírným zklamáním je pouze vystoupení Lenky Vojtkové v kategorii žen do 65 kilogramů, která se na obě paže musela spokojit s desátým místem. „Určitě zůstala za očekáváním, ale armsport už je takový,“ reagoval Tesařík.
Hlučané nepoleví ani po návratu domů, už 14. listopadu je v domácí sportovní hale čeká další závod Českého poháru.