Fantom Miklovič, odmítl prodloužení

Strání Sport 24 / 08 / 2023

Senzace! Divizní fotbalisté FC Strání poprvé v historii postoupili do druhého kola MOL Cupu, když před vlastními fanoušky udolali gólem snajpra Luboše Mikloviče aktuálně jedenáctý tým MSFL. Na Zelničkách se tak slavilo dlouho do noci.

STRÁNÍ - Rosice 1:0

„Obrovský úspěch, narazili jsme na kvalitní třetiligový tým, který v uplynulé sezoně obsadil třetí místo. Soupeř přijel v roli favorita, ale dobře jsme se na něj připravili, přesně jsme věděli, co na něj platí,“ neskrýval spokojenost Martin Onda, kouč Strání, který využil znalostí soupeře z působení na lavičce Uherského Brodu. „I proto jsme věřili, že můžeme postoupit. Věděli jsme o jeho slabých i silných stránkách, čehož jsme využili,“ pokračoval Onda.

Jeho tým vsadil na defenzívu a rychlé brejky, nechal soupeře kombinovat do plných, což mu zrovna není po chuti. V prvním poločase měli domácí dvě tutovky, Miklovič ale tváří v tvář brankáře Drobka nepřekonal a kapitán Spáčil zamířil pánu bohu do oken. Rosice branku neohrozily… Ani po přestávce se obraz hry nezměnil, hosté se snažili zápas rozhodnout, ale ve finální fázi byli žalostní. Gólovou radost jim nepřineslo ani patnáct rohových kopů. Když už to vypadalo na prodloužení, přišla 87. minuta a chvíle devětadvacetiletého kanonýra Mikloviče, který drama rozsekl. „Víme přesně, jaký servis potřebuje. Když už šanci má, většinou ji promění. Už jsem se trošku prodloužení bál, kluci toho měli plné zuby. Zápas neskutečně odmakali, klobouk dolů,“ smekl před týmem Onda. Branka: Miklovič. Poločas 0:0.

Strání teď čeká druholigová Kroměříž, na kterou nemají v Bílých Karpatech dobré vzpomínky. Dva roky zpátky Hanáci na Zelničkách postoupili po vítězství 4:2. Odveta je na programu ve středu 30. srpna od 17 hodin.