Favorit nezaváhal, Ostrožané rivala nešetřili

Slovácko Sport 23 / 10 / 2015

Hokejisté Uherského Ostrohu překvapení nedopustili, zraněními zdecimované Uherské Hradiště v úvodním derby sezony doslova převálcovali, když rivalovi nasázeli 7 branek. Kanonádu si užil i Uherský Brod, jehož dres na domácím ledě poprvé oblékl Miloslav Gureň.
Uh. ostroh - Uh. Hradiště 7:2
Hokejisté Uherského Ostrohu potvrdili roli favorita a soupeři nasázeli sedm gólů. Po první třetině to však na kanonádu vůbec nevypadalo. Svěřenci kouče Lukáše Kašného totiž hráli bezchybně v obraně a vyráželi do rychlých brejků.
Skóre zápasu však otevřel domácí V. Galuška, jenže do první sirény už pálili ostrými pouze Hradišťští. V 16. minutě vyrovnal v přesilové hře Bureš a misky vah na hostující stranu dočasně převážil ve 20. minutě Nohál. U obou branek hostí přitom asistoval Fridrich.
Od druhé třetiny až ale na ledě existoval jen jeden tým. Tým kouče Ivana Klaudy. Jeho armáda trestala každou chybu soupeře, který nastoupil jen se čtyřmi obránci, jimž postupně docházela pára. Ostrožané tak vyhráli naprosto zasloužěně a kdyby gólman Jakubčík nevytáhl několik výborných zákroků, možná se domácí dočkali dvouciferného vítězství. Branky: Antonovič 2, V. Galuška, Zahradný, Ťok, L. Galuška, Mika - Bureš, Nohál.Třetiny 1:2, 3:0, 3:0.
UH. OSTROH: Valúch - Nevídal, Heča, Červínek, Rapant, Bachan, Zahradný - Antonovič, Mika, Neuwirth, L. Galuška, V. Galuška, Ťok, Rauš, M. Kučera, R. Kučera, Hanák, Beneš, Melichárek, Šlapák.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Burša, Studený, Foltýn Kršjak - Bednařík Karpíšek, Haničinec -    Bureš, Šrenk, Nohál - Dobeš, Fridrich, Fuksa.
Uh. Brod - Břeclav 9:1
Týmy se do sebe od úvodního bully zakously a šance střídala šanci. Až do 14. minuty však kralovali gólmani. Kletbu strážce hostující svatyně pak po souhře druhého útoku zlomil Ondra. Za dvě minuty už to bylo 2:0, když se po individuální akci a riskantní kličce na modré nekompromisně trefil Holík. Tečku za první částí ale udělali borci z Podluží, kteří potrestali chybu domácí obrany. Od druhé třetiny Broďané přidali na rychlosti i důrazu a brzy si vypracovali rozhodující náskok, když hlavní roli hrála druhá pětka, která nakonec obstarala pět gólů a její členové si připsali 12 kanadských bodů (Gergela 1+4, Okénka 1+3, Ondra 3+0). První body si však po svém návratu do Uh. Brodu připsal i bek Miloslav Gureň, který asistoval u čtvrté a sedmé branky. Za zmínku stojí i dva bleskurychlé góly Pavlůska, který je stihl během 18 sekund! Výrazný náskok domácí v poslední třetině ukolébal, přestali bruslit, chybovali v obraně, ale gólman Zubo čaroval. Hostům dokonce lapil trestné střelení. „Výsledek mě potěšil, ale předvedená hra, až na pár pasáží, nikoliv. Soupeři jsme nabídli příliš šancí i přečíslení, toho se musíme vyvarovat. Lukáš Zubo, který přišel z Trenčína, naštěstí ukázal, že je v pětadvaceti letech hotový gólman. Udržel soustředění do poslední sekundy,“ pochválil posilu Roman Uhříček, kouč Uherského Brodu, v jehož dresu si odbyl premiéru i nejslavnější odchovanec Miloslav Gureň (více na str. 17). Branky: Ondra 3, Holík 2, Pavlůsek 2, Okénka, Gergela. Třetiny 2:1, 4:0, 3:0.
UH. BROD: Zubo - Bednařík, Pšeja, Kubiš, Gureň, Surý, Peterka - Doležálek, Holík, Vyoral - Okénka, Gergela, Ondra - Šiller, Hladiš, Nesrsta - Pavlůsek, Chovanec.