Favorit se probudil

Kunovice Sport 06 / 09 / 2010

Házenkářky Vlčnova v poháru málem šokovaly Bělinku

Házenkářky Kunovic potvrdily roli favorita a postoupily do druhého kola Českého poháru. Na skalp druholigového nováčka z Vlčnova se však nečekaně nadřely, ještě v poločase měly dvoubrankové manko. Po přestávce ale hrozící blamáž odvrátily.
Kunovice - Vlčnov 24:23 (10:12)
Kdo čekal, že Kunovjanky od prvních minut soupeřky strčí do kapsy, ten se nestačil divit. Svěřenky Radmila Schneidera ve třetí minutě vedly 3:0, když favorita zaskočily agresivním napadáním rozehrávky. Domácí hráčky se ze studené sprchy jen těžko oklepávaly a po celý první poločas tahaly za kratší konec. A kdyby je nepodržely brankářky Rajnohová s Pavlíčkovou, jejich manko by bylo podstatně výraznější. K obratu domácí hráčky zavelely až po změně stran, kdy sedmigólovou šňůrou převážily misky vah na svou stranu. Kouč Vlčnova si ještě vybral oddechový čas, vysunul obranu a vsadil na osobní obranu střední spojky. Hostující výběr se pak dvěma góly vrátil do zápasu, ale víc než na dramatickou koncovku už neměl. O prodloužení je možná připravilo vyloučení Mlýnkové v posledních minutách.
I tak je výsledek pro Vlčnov vítanou vzpruhou před víkendovým startem druhé ligy, byť domácí trenérka Věra Tománková postrádala nemocné kvarteto Beranová, Sklenářová, Křeháčková, Pavlíčková a navrch Jarmilu Veselou-Štěrbovou, s níž v pohárových bojích počítá interligové Veselí nad Moravou. Sedmičky: 8/6:2/2, vyloučení: 4:6.
KUNOVICE: Pavlíčková, Rajnohová - Burďáková 1, Hrabalová 3, Gálová 7, Hastíková 5, Křivová 2, Horáková 5, Kosinková 1.
VLČNOV: Polášková - Mlýnková 2, Solařová, Uherková, Tykalová, Nevařilová, Míšková 2, Čumíčková, M. Frontová 7, V. Frontová 6, Rašková 5.