Favorita měli na lopatě, mají jen bod

Strání Sport 17 / 10 / 2021

Fotbalisté FC Strání byli kousíček od cenného skalpu druhého Přerova. Hanáky měli doslova na lopatě, když ještě v 74. minutě vedli 3:1, ale nakonec o vítězství přišli ve třetí minutě nastavení…

STRÁNÍ - Přerov 3:3

„Zklamání je obrovské, věděli jsme, že na soupeře máme, chtěli jsme vyhrát, bohužel jsme nadějné vedení 3:1 ve tři body neproměnili. Ale kluci se přesvědčili, že můžou hrát s každým, věřím, že je to nakopne,“ komentoval nedělní bitvu Antonín Popelka, trenér Strání.

Jeho výběr vyrukoval na favorita bez bázně a hany a už v 18. minutě šel do vedení, když po faulu na Moďorošiho chladnokrevně proměnil pokutový kop Horňák. Domácí byli na koni, fanoušci je hnali dopředu, ale pojistku do přestávky nepřidali. V nástupu do druhé půle pak soupeř srovnal krok, když brankáře Čubíka zaskočil Kratochvíl. Už za tři minuty ale Straňané opět vedli, když se po rohu trefil Řihák. A když si v 67. minutě srazil míč do vlastní sítě Koplík, domácí fanoušci byli v extázi. Jenže Hanáci nesložili zbraně, rychle snížili a ze závěrečného náporu vytěžili aspoň bod, když se z poslední standardní situace zápasu hlavou trefil Kytlica. „Tlak byl obrovský, čelili jsme několika standardkám, ale věřil jsem, že to uhrajeme. Škoda. Klukům však nemám co vytknout. Zápas odjeli na krev, sehráli rovnocennou partii,“ ví Popelka. Branky: Horňák z pen., Řihák, vlastní. Poločas 1:0.

STRÁNÍ: Čubík - O. Čaňo (35. Sedláček), Řihák, Horňák, Holík - Leskovjan (65. Jahoda), Palík (77. V. Čaňo), Silnica, Moďoroši, Spáčil (65. Hnilo) - Hruboš.