Favorité nad síly Boršic i Strání

Slovácko Sport 08 / 09 / 2016

Těžká úloha čekala na regionální zástupce v krajském přeboru. Boršice se představily na půdě lídra, Strání ve Vsetíně.
Luhačovice - Boršice  6:2 (1:1)
Na fotbalisty Boršic nečekal na hřišti lídra soutěže lehký úkol. Ovšem byli to hosté, kterým se jako první podařilo skórovat. Ve 25. minutě zaskočil domácí Ohnutek. Radost Boršickým ale vydržela jenom šest minut, poté domácí vyrovnali. Luhačovice ve snaze otočit vývoj utkání ve svůj prospěch narážely na dobře hrající hosty. Ani po změně stran se domácím nepodařilo otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Až v 59. minutě podruhé kapituloval gólman hostů Janečka. V 70. minutě sice domácí přidali třetí branku, ale už o tři minuty později zdramatizoval vývoj utkání Zach, který snížil opět na rozdíl jedné branky. Definitivní zlom ale přišel v 80. a 83. minutě, kdy se Luhačovicícm podařilo vsítit dvě rychlé branky, přitom tu druhou dostal za záda vlastního gólmana Andrýsek. Poslední branka do boršické sítě zapadla v 90. minutě.
Branky: Ohnutek, Zach
BORŠICE: Janečka - Vlček, Kaspřák, Pecl, Kopčil, Brzica (68. Březina), Ohnutek, Plavšič, Zach, Bělaška, Hromada (73. Andrýsek).

Vsetín - Strání 4:1 (2:1)
Vsetín patří k jedněm z nejkvalitnějších týmů hrajících krajský přebor. O jeho kvalitách se přesvědčil i nováček, fotbalisté Strání. I přesto, že svěřenci trenéra Šebesty věděli, co je čeká, odjeli z Valašska s prázdnou. Domácím vyšel vstup do utkání. Po rychlém brejku se ujali v 17. minutě vedení a po standardce ve 23. minutě vedli 2:0. Hosté ale nesložili zbraně a po zbytek první půle byli lepším týmem. Jejich snaha o zkorigování výsledku ale končila na finální přihrávce. Ve 40. minutě ale byla jejich snaha korunována ve 40. minutě, kdy si Haloda se Straňákem při postupném útoku vyměnili míč a druhý jmenovaný krásně vymetl šibenici domácí brány.
I po změně stran hosté nesložili zbraně a snažili se o vstřelení vyrovnávací branky, jenomže v 57. minutě rozhodčí špatně vyhodnotil situaci, kdy jeden z domácích hráčů fauloval loktem hostujícího útočníka, nechal pokračovat ve hře a ani domácí sportovně nezakopli míč a místo toho založili rychlý protiútok, který znamenal třetí branku, která definitivně vrazila pomyslný hřebíček do straňanské rakve. Poté se už hosté nedokázali dostat do tempa a v 76. minutě inkasovali počtvrté.
Branka: Straňák
STRÁNÍ: A. Popelka - Haloda, Gardian, Hráček, Straňák, Malíček, Križák, Valenta, Mimochodek (68. Bruštík), Silnica, Pilka (89. Tomanec).