Favorité nezaváhali, ve finále se utkají Kunovice a Nivnice

Slovácko Sport 16 / 05 / 2012

Je rozhodnuto. Ve finále okresního CGM Cupu se utkají Kunovice s Nivnicí. Vedoucí celky okresní soutěže, respektive okresního přeboru si to v pátek 8. června rozdají o prestižní cenu. Kunovice vybojovaly postup na hřišti béčka Nedakonic, které do semifinále prošlo až z kvalifikace. To souboj obhájce trofeje Ostrožské Lhoty a Nivnice byl vyrovnanější.
Nedakonice B - Kunovice 1:6 (0:2)
Branky: 81. (p) Bouřa R. - 27., 78. Polášek R., 59., 61. David T., 18. Balaštík A., 68. Lahodný M. ŽK: 23. Lahodný M. (Kunovice). Diváci: 200. Rozhodčí: Roman Bednář - Bohumil Čikl, Jiří Němec.
Nedakonice B: Ondřej M. - Novotný P. (79. Bouřa R.), Beránek V. (69. Hasník V.), Klečka J., Sedlařík R., Beránek T., Duhajský M., Šoustek P., Čagánek R., Maurer P., Král T. Trenér: neuveden.
Kunovice: Uhlík R. - Střelec T., Sklenář J., Polášek R., Petřek V., Lahodný M. (69. Brim M.), Kučera M., David T. (76. Brim O.), Baný J., Balaštík A. (37. Remeš M.), Abrhám F. Trenér: Dušan Klvaňa.
Kunovice se v Nedakonicích ujaly vedení už v 18. minutě, kdy se prosadil Balaštík. Na 0:2 zvyšoval krásným lobem ve 27. minutě Polášek. Další šance Kunovic zmařil domácí gólman Ondřej. Po změně stran se domácí snažili o zdramatizování zápasu. Tomu udělal přítrž David, který v 59. a 61. minutě vstřelil dvě branky, tu jednu za přispění jednoho z domácích hráčů. Za stavu 0:4 už byla výhra Kunovic jasná. V 68. minutě zvyšoval na 0:5 Lahodný a v 78. minutě přidal šestou branku Polášek. Domácí zkorigovali nepříznivý stav v 81. minutě, kdy se z penalty nemýlil Bouřa.

Os. Lhota - Nivnice 1:3 (0:2)
Branky: 70. (p) Šicha Z. - 38., 53. Lukeš P., 34. Ligas L. ŽK: 66. Štergenich P., 78. Doležal M. - 37. Ligas L., 69. Krajčovič Z., 87. Bortel L. Rozhodčí: Josef Tomanec (8,1) - Zbyněk Vlčnovský (8,1), Štěpán Martykán (8). Delegát utkání: Ivan Šimon. Diváci: 350.
Os. Lhota: Šicha Z. - Zbořil F., Zalubil O., Štergenich P., Radoch P. (60. Štergenich J.), Pešík E., Kotačka O., Horák K. (46. Bachan O.), Jurčeka J., Hubík M., Doležal M. (86. Kusák M.). Trenér: Josef Dominik.
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Michalec J. (50. Krajčovič Z.), Máčalík J., Lukeš P., Ligas P., Ligas L., Karlík J., Bortel L., Boďa M., Bartoš A. (20. Holboj M.). Trenér: Ladislav Kalina.
Nivnice se ujala vedení ve 34. minutě, kdy se přesně z přímého kopu trefil Libor Ligas. Druhou branku přidal po chybě obrany Petr Lukeš. Jeho střela do protipohybu gólmana pod břevno byla nechytatelná. Snahu na zdramatizování zápasu ze strany domácích uťal v 53. minutě opět Petr Lukeš, který střelou k tyči zvýšil na 0:3.
Domácí se dočkali čestného úspěchu v 70. minutě, kdy gólman Šicha zahrával pokutový kop.