Favoritem je Uh. Ostroh!

Favoritem je Uh. Ostroh!
Uherské Hradiště Sport 24 / 05 / 2018

Fanoušci očekávají ofenzivní smršť, aktéři finále Poháru OFS totiž na okresních trávnících dohromady nastříleli 153 gólů! Jestli si schovali ostré náboje i na páteční podvečer, to je ve hvězdách. Favoritem jsou každopádně fotbalisté Uherského Ostrohu, kteří touží po double. Jankovice se však necítí předem poraženy…
„Jedeme si pro pohár, bereme pouze vítězství. Jedno zklamání nám úplně stačilo,“ prohlásil před finálovou bitvou Luděk Jurčeka, kouč Uherského Ostrohu, který se vrací na místo činu po dvou letech. V roce 2016 jeho výběr ve finále nestačil na Jarošov (2:3).
„Kluci si tenkrát slíbili, že se na prvoligový stadion vrátí a zvednou pohár nad hlavu. Teď už jim zbývá poslední krok,“ pravil Jurčeka. Jenže vítězné plány spřádají i Jankovice. „Kdybychom jeli s tím, že prohrajeme, tak zůstaneme doma. Chceme vyhrát,“ vzkázal do ostrožské kabiny Vlastimil Pól, trenér Jankovic.
Experti o favoritovi ale nepochybují. Věří Uherskému Ostrohu, který si pět kol před koncem okresního přeboru zajistil postup do krajské I.B třídy. A teď líčí na Pohár OFS. „Double nás láká, uděláme pro něj maximum. Jsme kompletní,“ hlásí Jurčeka, který však varuje před podceněním. „Viděl jsem soupeře v semifinále proti Topolné, má kvalitní mančaft prošpikovaný zkušenými hráči z krajských soutěží od brankáře Remeše přes Šustra s Brázdilem.  Očekávám otevřený fotbal, hodně gólů a naše vítězství,“ povzbuzuje svěřence Jurčeka, podle kterého může soupeři dělat problémy i velké hřiště. Jeho domácí stánek je totiž o několik metrů menší.
„V kádru máme kluky, kteří mají zkušenosti s krajským přeborem, nebude to žádný handicap,“ reagoval Pól, který hráčům nerozdá ofenzivní noty. „Kdepak, budeme hrát zezadu. Ostrožané mají podstatně lepší ofenzívu, to bychom zle dopadli. Věřím, že najdeme vítězný recept,“ podotkl jankovický kouč, který za úspěch považuje už samotný postup do finále.
Jeho výkop je na prvoligovém stadionu v Uherském Hradiště v 18 hodin. V předzápase si to o dvě hodiny dříve rozdají o pohárovou trofej žákovské týmy Jalubí a Bojkovic B. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace