Filip Nguyen: Připravuji se na další zápas se Slováckem

Filip Nguyen: Připravuji se na další zápas se Slováckem
Foto: Martin Otto  /  O Filipa Nguyena je zájem ve Vietnamu.
Uherské Hradiště Sport 02 / 02 / 2023

Jméno slováckého brankáře Filipa Nguyena je v posledních dnech hodně skloňované v souvislosti s jeho možným odchodem do Vietnamu. V sobotním utkání toho slovácký brankář na práci moc neměl, ale při nepodařeném odkopu mu zatrnulo.

Budějovice zahrály na Slovácku velmi dobře. Je vítězství cennější i proto, že jde o první zápas jarní části FORTUNA:LIGY?

Tři body jsou důležité i vzhledem k tomu, jak je tabulka vyrovnaná. Vítězství a ještě s nulou je také psychicky důležité pro dobrý start.

Na konci první čtvrthodiny se vám nepovedl odkop a Hora se snažil z voleje nakopnout ze čtyřiceti metrů míč do odkryté brány. Hodně vám v tu chvíli zatrnulo?

Samozřejmě to byl nepříjemný moment. Nevěřil jsem, že to Kuba Hora trefil takhle přesně hned z první. Káca (Kadlec) byl naštěstí dostatečně rychlý a míč vykopl z brány.

Vy jste se už k míči nemohl dostat?

To je těžké říci. Já měl spíše obavy, abychom si na brankové čáře nezavazeli. Káca byl rychlejší a byl k míči blíže, takže to ještě zachránil.

Terén byl těžký i pro gólmany a jejich  rozehrávku?

Věděli jsme, že nebude jednoduchý, protože jsme na něm trénovali. Byl suchý a zapískovaný... Nakonec jsme si s tím poradili, ale moc dobrému fotbalu takové terény nenahrávají.

Jaká je vaše situace s možným odchodem do Vietnamu?

Mám normálně smlouvu se Slováckem. Připravil jsem se na tento zápas a stejně se budu připravovat i na další domácí zápas s Olomoucí.

Přece jen, nerozptyluje vás ta situace kolem vašeho přestupu?

To ne, po podzimu jsem byl v trošku složitější situaci a pod větším tlakem. Momentální situaci neřeším.

Takže nebude vám vadit, když ten přestup nevyjde? Přece jen jde o zajímavou nabídku...

Já vždycky říkám, co se má stát, to se stane. Až čas ukáže, jestli to  dopadne dobře, nebo ne. Já ale věřím, že to dopadne vždycky dobře.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace