Filipko vyčaroval bod

Slovácko Sport 03 / 09 / 2008

Dukla Praha - 1.FC SLOVÁCKO 0 : 0

Druholigoví fotbalisté 1.FC Slovácko na třígólové domácí představení nenavázali. Na pražské Julisce nebyly jejich „pušky“ slyšet. Jelikož však ani Dukla na výborného Filipka nevyzrála, rozešli se soupeři smírně a bez branek.
Dukla před sezónou vyhlásila útok na čelo tabulky. Za tím účelem překopala celý klub a přivedla řadu hráčů. Až v pátém kole se však podařilo, aby se všichni tahouni mužstva uzdravili a Dukla vyběhla na Julisku kompletní. Proto se čekalo, jak se Slovácko, kterému to letos také mnoho nejde, vypořádá s favoritem.
Úvod utkání naznačoval, že to bude mít hodně těžké. Především domácí režisér hry Kolomazník hýřil aktivitou. Už ve čtvrté minutě vymyslel krásnou přihrávku na Svatonského. Za minutu střílel z dobré pozice nad Hanus. Slovácko se rozjíždělo pomalu. Už v 8. minutě však mohl prostřelit Svobodu Čtvrtníček. Po čtvrthodině hry začali hosté přece jen pokrývat střed hřiště a tlak domácích se rozplynul jak pára nad hrncem. Až ve 40. minutě se opět připomněl Kolomazník, který zpětnou přihrávkou našel Hanuse, jehož rána letěla vysoko nad. Poslední minuty první půle patřily hostům. Nejprve Gonda centroval na Chmelíčka a Svoboda se s jeho hlavičkou na zadní tyči notně zapotil. Za minutu vystihl Čtvrtníček malou domů Svatonského a jeho gólový skluz stihl Hubka zblokovat mimo tři tyče.
Po změně stran domácí přece jen přidali a vytvořili si převahu. V 58. minutě se dostali také do největší šance. Kulvajtovu hlavičku po rohovém kopu vyhlavičkoval z brankové čáry Němčický a s Novotného gólovou dorážkou si Filipko skvěle poradil. Za dvě minuty zapomněli hosté na Kulvajta, který mířil po Malého přihrávce nad. V 70. minutě vystrašil Filipka Hrotek, který hlavičkoval Kolomazníkův centr do vlastní brány, ale hostující gólman opět začaroval. Poslední šanci si vytvořili domácí v 87. minutě, když Blahova hlavička jen těsně minula tyč hostující brány.

Rozhodčí Jílek - Santarius, Lakomý, 825 diváků.

DUKLA: Svoboda - Gedeon, Novotný, Hanus (54. Malý), Kolomazník (75. Blaha), Zelenka, Hubka (68. Vorel), Hozda, Svatonský, Kulvajt, Mikula. Trenér Bittengel.
Žluté karty: Zelenka, Gedeon.
SLOVÁCKO: Filipko - Němčický, Hrotek, Šimáček, Formánek - Gonda (90. Stýskala), Randa, Perůtka, Berger (75. Reinberk) - Čtvrtníček, Chmelíček (81. Psohlavec). Trenér Jurkemik.
Žluté karty: Formánek, Čtvrtníček, Reinberk.

2. liga
Ústí n/L. - Opava 1:3, Jihlava - Hr. Králové 1:1, HFK Olomouc - Bohemians 1905 1:1, Třinec - Karviná 1:0, Most - Fulnek 2:1, Čáslav - Sparta Praha B 2:1, Sokolov - Vítkovice 4:0.

1. Čáslav		5	5	0	0	9:3	152. Bohem. 1905		5	4	1	0	7:2	133. Jihlava		5	3	2	0	7:4	114. Most			5	3	0	2	5:6	95. Hr. Králové		5	2	2	1	10:7	86. Třinec		5	2	2	1	3:2	87. Sokolov		5	2	1	2	7:3	78. Opava		5	2	1	2	8:6	79. HFK Olomouc		5	2	1	2	5:6	710. Karviná		5	2	0	3	6:7	611. Slovácko		5	1	2	2	4:3	512. Fulnek		5	1	2	2	5:6	513. Sparta B		5	1	2	2	3:4	514. Ústí n/L		5	1	0	4	5:12	315. Dukla Praha		5	0	2	3	3:7	216. Vítkovice		5	0	0	5	2:11	0

autor: ALEŠ MAZÚREK