Final Six pohřbilo sedm minut

Uherské Hradiště Sport 28 / 06 / 2019

Inlinehokejisté CSC Roller Uherské Hradiště do Final Six nepostoupili. Brány bojů o medaile si zavřeli v přímém souboji o postup se zálohou Přerova.
UH. HRADIŠTĚ - Přerov B 6:10
Matematika byla jasná. Když Hradišťští vyhrají, udělají veledůležitý krok k postupu do Final Six. A úvod nebyl vůbec špatný, když po gólech Lašáka a Burši vedli po první čtvrtině 2:1. Jenže zlom přišel ve druhé části, ve které Schuster a spol. vůbec nezachytili začátek a po sedmi minutách prohrávali 2:5. „I když jsme to ještě nezabalili a v dalším průběhu zápasu dvakrát stáhli na jediný gól (5:6, 6:7 - pozn. autora), na kýžený obrat jsme nedosáhli. Naopak jsme v závěru, kdy jsme vsadili všechno na jednu kartu a odvolali gólmana, ještě třikrát v rychlém sledu inkasovali,“ posteskl si Vlastimil Oharek, hrající manažer klubu. Branky: Lašák 2, Burša, Lišaník, Schuster, Oharek. Čtvrtiny 2:1, 1:5, 2:1, 1:3.
Český Těšín - UH. HRADIŠTĚ 7:9
Rollers měli parádní začátek, když po první části vedli zásluhou hattricku Martina Lašáka 3:0. Na pohodové vítězství to ale nestačilo. Severomoravané totiž za necelých deset minut druhé čtvrtiny srovnali krok. To Hradišťské probudilo a ještě do druhé sirény odskočili na rozdíl dvou branek. Ale tím přetahovaná neskončila, domácí opět srovnali a jejich odpor zlomily až dva slepené góly během 63 sekund za stavu 6:7. „I když jsme zůstali za branami Final Six, se sezonou jsme spokojení. Máme velmi široký kádr a spoustu mladých hráčů, kteří výborně zapadli do party. A teď můžeme držet palce našim „miminkám“ z přípravky a v příští sezoně je už musíme napodobit,“ zdůraznil Oharek. Branky: Lašák 3, Větříšek 2, Nohál 2, Lišaník 2, Burša. Čtvrtiny 0:3, 3:2, 2:1, 2:3.
UH. HRADIŠTĚ: Mlčoch, Nowak - Burša, Kojecký, Lašák, Lišaník, Nohál, Oharek, Schuster, Valenta, Větříšek.