Finále Poháru OFS: Favoritem je Jalubí, soupeře decimuje zranění

Finále Poháru OFS: Favoritem je Jalubí, soupeře decimuje zranění
Foto: SK Stříbrnice  /  Fotbalistům SK Stříbrnice se velké šance na zisk pohárového trofeje nedávají.
Jalubí, Stříbrnice Sport 27 / 05 / 2022

Finále Poháru OFS je za dveřmi, v pátek se o cennou trofej poperou fotbalisté SK Jalubí a SK Stříbrnice. I když oba týmy zažijí finálovou atmosféru poprvé v historii, o favoritovi experti nepochybují. Oslavy podle jejich soudu vypuknou v Jalubí, které má našlápnuto i k postupu do okresního přeboru.

„Double nás samozřejmě láká, ale prioritou klubu je postup. Když pohár nad hlavu nezvedneme, tak to přežijeme,“ prohlásil Filip Grebeníček, trenér Jalubí, který se roli favorita nebrání. „Kdybychom ji odmítli, jsme za zbabělce. Ale respektujeme sílu soupeře,“ zdůraznil šéf jalubské kabiny. „Soupeř je favoritem, o jeho vítězství nikdo nepochybuje. To však může být naše výhoda, od nás nikdo nic nečeká, můžeme jen překvapit. Určitě se o vítězství porveme. Uvidíme, míč je kulatý a zápas začíná za stavu 0:0…,“ reagoval Pavel Nožička, kouč Stříbrnic, který už ale postup do finále považuje za historický úspěch klubu. „Pohárový cíl jsme splnili už na 150 procent,“ potvrdil.

Jalubí má v „rukávu“ všechny trumfy. V jeho prospěch hovoří vzájemné zápasy (4:2, 2:1), aktuální forma (od 24. října neprohrálo soutěžní zápas) i zkušenosti. V sestavě totiž figurují dva borci, kteří už zažili atmosféru finále a dokonce se tetelili s vítěznou trofejí. Osmatřicetiletý Tomáš Gajdorus rozhodl jediným gólem finále s Jankovicemi v roce 2018 a šestadvacetiletý David Blaha se radoval o dva roky dříve s Jarošovem. „Určitě to může být výhoda, Tomáš je jeden z nejstarších hráčů, zkušeností rozdává všem. Kluky už na finále připravuje, ví, co je čeká,“ uvedl Grebeníček, který má navíc k dispozici kompletní kádr.

Stříbrnice naopak řeší obrovské personální problémy, zranění totiž vyřadilo ze hry pět klíčových hráčů. Situace je natolik vážná, že klub dokonce přenechal své místo ve skupině o postup do okresního přeboru Velehradu a odehraje jen skupinu o umístění. „Kádr je opravdu velmi úzký, je to pro nás schůdnější,“ vysvětlil Nožička. Vrchol sezony tak jeho svěřenci zažijí v pátek. „Klub vypravuje na zápas autobus, který to v případě zájmu i dvakrát otočí, takže počítáme s výraznou podporu a skvělou kulisou,“ dodal zkušený trenér, který v roli asistenta Ladislava Janského zažil i památné pohárové finále Slovácké Slavie Uherské Hradiště proti pražské Dukle (3:5).

Otázkou jen zůstává, jak se týmy popasují s mezinárodními rozměry prvoligového stadionu 1.FC Slovácko. „U nás je hřiště větší než ve Stříbrnicích, takže to bude asi větší problém pro soupeře,“ je přesvědčený Grebeníček. „Snad se s tím nějak srovnáme,“ věří Nožička.

Zápas má výkop v 18 hodin. Už od 13.30 je na programu finále Poháru OFS žáků, ve kterém Nivnice změří síly se sdruženým týmem Popovic a Vlčnova.

Tagy článku

TOPlist