Finále pojistil Antonovič

Uherský Ostroh Sport 15 / 03 / 2016

Hokejisté Uherského Ostrohu potřebovali k postupu přes Velkou Bíteš jen dva zápasy

Hokejisté Uherského Ostrohu dál živí druholigový sen, když postoupili do finále play off Krajské ligy! V semifinálové sérii vyřadili ve dvou zápasech Velkou Bíteš, vítěze základní části.
Velká Bíteš - UH. OSTROH 3:6
I když Ostrožané přijeli na Vysočinu kvůli zácpám v Kunovicích a v Brně pár minut před úvodním bully, takže nastoupili na led bez rozbruslení, favorizovaní domácí se nestačili divit. Od prvních minut si připadali jako na kolotoči a polykali jednu hořkou pilulku za druhou. Když ve 23. minutě zvyšoval Mika na 5:0, zápas se prakticky jen dohrával…
Už v první třetině si hosté vypracovali tříbrankový náskok, když se po učebnicových nahrávkách Antonoviče trefili bratři Galuškovi a třetí úder přidal Kučera. Obraz hry se nezměnil ani v úvodu druhé části, kdy domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Ze šoku se vzpamatovali až za stavu 0:5, kdy soupeř polevil a pykal dvěma góly v oslabení. Když se dotáhli na rozdíl dvou gólů a hrozilo drama, vzal si slovo nejproduktivnější ostrožský borec v play off Radim Antonovič a defenitivně zhasl jiskérku naděje Velké Bíteše. Závěrečná třetině už se nesla ve znamení zkušeného a zodpovědného výkonu Ostrožanů, kteří perfektně bránili střední pásmo a co prošlo, pochytal skvělý gólman Valúch.
Branky a asistence: 3. V. Galuška (Antonovič) 0:1, 10. L. Galuška (Antonovič) 0:2, 16. Kučera (Rauš, Flora) 0:3, 21. Stránský (Neuwirth) 0:4, 23. Mika (Heča) 0:5, 40. Antonovič (L. Galuška) 3:6. Vyloučení 4:9, využití 2:1, oslabení 0:2. Třetiny: 0:3, 3:3, 0:0. Stav série 0:1.
UH. OSTROH: Valúch - Neuwirth, Kučera, Nevídal, Zahradný, Heča, Červínek - Antonovič, L. Galuška, V. Galuška - Mika, Flora, Rauš - Tóth, Stránský, Šlapák.

UH. OSTROH - Velká Bíteš 3:2
Když útočník Radim Antonovič zvyšoval v 16. minutě na 3:0, domácí fanoušci už pozvolna slavili postup do finále. Jenže hosté se ze studené sprchy postupně oklepali a nakonec zápas ještě pořádně zdramatizovali. Misky vah už ale na svou stranu nepřevážili.
Jako první se blýskl parádními zákroky gólman Valúch, ale pak už Ostrožané rozpoutali nevídaný uragán, který spláchl naděje Velké Bíteše na obrat v semifinálové sérii. V 8. minutě otevřel v přesilové hře Stránský, za 148 sekund přidal druhý gól Rauš, který vystihl chybnou rozehrávku soupeře a své sólo nekompromisně proměnil. Antonovič pak ve své první šanci ještě rozezvonil tyčku, ale podruhé už se nemýlil, když zametl do prázdné brány nezištnou přihrávku od Flory. Ve stejné situaci vzápětí selhal V. Galuška.
Od poloviny zápasu tlak domácích slábl a otěží se chopila Velká Bíteš, kterou na koně vysadily dvě přesilové hry. Valúch však dlouho čaroval, střely přitahoval jako magnet a když už byl překonán, zaskočili za něj obětaví obránci. Jeho kouzlo pominulo ve 45. minutě, kdy se trefil Touška a za 43 sekund přidal kontaktní gól Kožár. Ostrožský kouč Ivan Klauda reagoval oddechovým časem. Hosté však pokračovali v tlaku, vrhli všechny síly do útoku a vyrovnání chvílemi viselo ve vzduchu. To však odmítl Valúch, který byl pevný jako skála. Když nekapituloval ani při power-play soupeře, ostrožská lavička explodovala radostí.
Branky a asistence: 8. Stránský (Flora) 1:0, 10. Rauš 2:0, 16. Antonovič (Flora, V. Galuška) 3:0. Vyloučení 6:5, využití 1:0, oslabení 1:0. Třetiny 3:0, 0:0, 0:2. Konečný stav série 2:0
UH. OSTROH: Valúch - Neuwirth, Kučera, Nevídal, Zahradný, Heča, Červínek - Antonovič, L. Galuška, V. Galuška - Flora, Rauš, Stránský - Mika, Ťok, Tóth - Šlapák.