Finále se vzdaluje, odvrátí dva mečboly?

Sport 01 / 03 / 2011

Finálový sen se prvoligovým volejbalistům VSK Staré Město rozplývá. V semifinále play-off s Dobřichovicemi totiž prohrávají 0:2 na zápasy. Přání kouče Petra Karabce o jednom vítězství ve středních Čechách se nenaplnilo. A tak jeho výběr bude na Širůchu odvracet dva mečboly.
Dobřichovice - Staré Město 3:1 (-22, 15, 20, 15)
Plány Staroměstských dostaly vážnou trhlinu ještě před odjezdem, z týmu totiž vypadl nemocný ústřední nahrávač Libor Kamler. A tak kouč vsadil na základní šestku v čele s kapitánem Svobodou a nahrávačem Ferenecem. První set byl vyrovnaný do stavu 8:8, pak hosté ujeli na 13:8. Jenže vzápětí v jednom postavení o vedení přišli a vyrovnaný stav vydržel až do stavu 22:22. V koncovce obranou na síti dominovali hosté. Druhý set se hrál v režii Středočechů, borcům VSK se nedařila přihrávka ani útok a jednoznačně prohráli. Trenér Karabec míchal sestavou, postupně střídali Malčík, Pecháček a Maděra, ale změnu to nepřineslo. Ve vyrovnanějším třetím setu domácí bodově odskočiali v jeho polovině a náskok si udržovali až do vítězné koncovky. V závěrečném čtvrtém setu se na palubovce objevil i kouč Karabec, ale ani jeho přítomnost už ke zvratu nevedla.
Dobřichovice - Staré Město 3:2 (16, -22, 15, -26, 10)
Jelikož Malčík z pracovních důvodů odcestoval, měl na klíčový post nahrávače kouč Karabec k dispozici už jen Ferenece. Domácí začali náporem a po sérii výborných nechytatelných servisů získali bodový náskok a snadno si připsali první bod.
Vyrovnanější druhý set pro sebe naopak získali hosté. Za stavu 19:19 si Dobřichovice neporadily s plachtícím podáním Skyby a hosté šli do klíčového vedení 23:19.
Ve třetí sadě pro změnu vycházel servis domácím a hosté ztráceli až 5:13. Pak ještě po několika sporných verdiktech rozhodčího přišly protesty lavičky hostů, následně napomenutí a trestné body v jejich neprospěch. Dvě žluté karty pro Pospíšila a Karabce, navrch červená pro Pospíšila utkání zdevalvovaly.
Staré Město sice ještě vedení protivníka stáhlo (z 11:18 na 14:18), ale vzápětí mu rozhodčí odečetli bod za špatné postavení, které sami nastavili... Domácí tak set jednoznačně vyhráli.
Nabuzený celek staroměstských volejbalistů však zbraně nesložil a po bojovném výkonu výhrou čtvrtého setu skóre srovnal. Nebylo to sice jednoduché. První čtyři setboly hostů (20:24) totiž domácí odvrátili, ale na sedmý pokus už neuspěli a přišel tie-break. Až do stavu 8:8 byl výsledek dlouho na vážkách, ale pak domácí ve dvou postaveních ujeli na 11:8 a 14:9 a zápas rozhodli.
Staroměstští mají před odvetami na Širůchu nůž na krku. Jedna porážka znamená jen boj o bronz. V pátek se hraje od 18 hodin, v sobotu pak případně o hodinu dříve.
STARÉ MĚSTO: Svoboda, Ferenec, Pospíšil, Skyba, Erman, Paták, Špalek, Malčík, Pecháček, Maděra

autor: PETR STRAKA