Finále už nemají ve vlastních rukou

Uherské Hradiště Sport 30 / 03 / 2022

Šance na účast ve finále výrazně klesla, druholigoví junioři FBC Slovácko už postup mezi elitní čtyřku nemají ve vlastních rukou. Na turnaji v Brně totiž po skalpu domácích Gepardů, jednoho z přímých konkurentů, překvapivě padli s Hornets Brno, až jedenáctým týmem soutěže…

„Je to škoda, kluci se vlastně po celý zápas nedostali pořádně do tempa. I když jsme na začátku poslední třetiny zvyšovali už na 4:2, závěr jsme nezvládli, což nás v konečném účtování asi zamrzí,“ uvědomuje si Bedřich Chromek, trenér a předseda klubu z Uherského Hradiště.

Slovácko aktuálně sice drží třetí pozici, nicméně před dvojicí pronásledovatelů - Troopers, FBC Dragons, která má dva zápasy k dobru, drží jen dvou-, respektive tříbodový náskok. „Liga pokračuje o prvním dubnovém víkendu bez nás, máme volný los, takže uvidíme, jak to dopadne. Snad ještě zůstaneme před posledním turnajem ve hře,“ říká Chromek. Juniory však čeká těžká šichta, na závěr narazí na aktuálně vedoucí Znojmo a páté Dragony.

Ale zpět k turnaji. Slovácko v klíčovém zápasu udolalo Gepardy Brno 6:3, když po první třetině prohrávalo 0:3. „Kluci se zdravě vyhecovali a otočili kormidlem zápasu,“ uvedl trenér. Do boje opět povolal pět dorostenců, kteří se postarali o 8 z 10 gólů. Zrcadlo výsledků: FBC Slovácko - Gepardi Brno 6:3, - Hornets Brno 4:5.

SLOVÁCKO: Radim Šenkeřík - Radim Slováček, Dominik Ševčík, Dennis Zlámal 2, Michael Christov, Václav Jordán, Vojtěch Uřičář 1, Vojtěch Bistrý 1, Adam Buček 6, Marek Janča, Maxmilián Čech, Patrik Bída, Tomáš Korábek.