Finále v rozstřelu zařídil Popelka

Strání Sport 10 / 05 / 2023

Fotbalisté FC Strání jsou ve finále Poháru KFS! O trofej se poperou na stadionu ligového Zlína, kde zkříží zbraně se Slušovicemi. Postup týmu kouče Vladimíra Stančíka zajistil střídající gólman Antonín Popelka, který se stal hrdinou penaltového rozstřelu.

Zborovice - STRÁNÍ 1:2 na pen.

Straňané byli favoritem a od začátku tlačili na pilu, jenže proti zkonsolidované obraně se k ohrožení branky příliš nedostali. Až ve 21. minutě hned první vážnější šanci proměnil Danko, který obešel i gólmana a poslal míč do prázdné. Vedení ale hosté do přestávky neudrželi. Obraz hry se ve druhé půli změnil, favorit už naprosto dominoval a vytvářel si jednu šanci za druhou. Jenže brankář Harásek doslova čaroval. Na jeho umění ztroskotal Spáčil, Hruboš a nepřelstil jej ani slovenský kanonýr Miklovič. A tak zápas dospěl k penaltovému rozuzlení. Ještě před ním kouč Stančík v 90. minutě vystřídal gólmany, když za Čubíka poslal mezi tyče zkušeného Popelku, a neobvyklý tah hostům dokonale vyšel. Hrající předseda klubu totiž dva pokutové kopy chytil a poslal svůj tým do finále. Branky: Danko, rozh. penalta Řihák. Poločas 1:1.

STRÁNÍ: Čubík (90. Popelka) - Macháčik (84. Častulín), Čaňo, Horňák, Pecha - Spáčil, Silnica, Řihák, Hruboš, Danko (53. Holík) - Miklovič.