Finále zůstalo jen snem

Staré Město Sport 06 / 05 / 2022

Fotbalisté Jiskry Staré Město do finále Poháru Zlínského KFS nepostoupili. Těsně před jeho branami je vyřadily favorizované Morkovice, devátý tým krajského přeboru. I přes porážku však více než šest stovek fanoušků odměnilo domácí tým bouřlivým potleskem.

STARÉ MĚSTO - Morkovice 3:5

Jiskra během pohárového putování senzačně skalpovala Baťov, Hluk i Boršice a zuby si brousila i na Morkovice, dalšího soupeře, hrajícího o dvě třídy výš.

Jenže svěřenci kouče Petra Sonntaga nezvládli první půlhodinu, ve které nabrali dvoubrankové manko. I když kanonýr Martin Petek gólem do šatny snížil a v 58. minutě dokonce vyrovnal, obrat se nekonal. Staroměstští po euforii z vyrovnání nezvládli následujících 10 minut, kdy si soupeř vzal náskok zpět. Jiskra to ale ještě nezabalila. Zelený v 83. minutě snížil a domácí se hnali za vyrovnáním, znamenající penaltový rozstřel. Jenže v nastavení jejich naděje definitivně pohřbil jejich kat Knap, který zkompletoval hattrick.

Morkovičtí si tak potřetí v klubové historii zahrají o pohárovou trofej. Ve finále na zlínské Letné změří síly s lepším z dvojice Mladcová - Kateřinice. Branky: Petek 2, Zelený. Poločas 1:2.