Finiš Slovácka? 13:0 a jistota play off

Uherské Hradiště Sport 28 / 11 / 2014

Podzimní rozlúčku prvoligových fotbalistek Slovácka okořenil hattrick Kristýna Janků

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko podzimní finiš zvládly na jedničku. Po domácí kanonádě do sítě Pardubic řádily i pod Ještědem, kde Slovaňačkám nasázely 6 branek a s předstihem si zajistily právo startu v elitní čtyřčlenné skupině, která si to rozdá v boji o medaile.
Slovácko - Pardubice 7:0
Svěřenky Petra Vlachovského zvládly roli favoritek a zachraňující Pardubice sfoukly jako svíčku. Když ve 33. minutě vedly 3:0, jedinou nezodpovězenou otázkou zůstávalo, kolik soupeřkám naloží. Jejich brankostroj se nakonec zastavil na čísle 7, když účet podtrhla svou druhou brankou Fabová. Jednoznačný vývoj tak umožnil domácím prostřídat a šetřit síly na souboj v Liberci. Branky: Cvernová 2, Fabová 2, Strnadová, Strožová, Chlumová. Poločas 4:0
SLOVÁCKO: Bednaříková (60. Růžičková) - Braunerová, Čeriová (68. Pavková), Polášková, Lysáková (54. Chlumová) - Janíková (68. Kubicová), Cvernová, Strnadová - Strožová, Fabová, Sedlačíková (46. Březinová).
Liberec - Slovácko 0:6
Kdyby Severočešky po 20. minutách vedly 2:0, nikdo by se nedivil. Slovácko však od pohromy zachránila famózní brankářka Bednaříková a pak už si vzaly slovo její spoluhráčky v poli, které do poločasy třemi góly rozhodly o zisku dalších tří bodů.
Po přestávce se domácí hráčky nevzdávaly, ale Bednaříková čarovala a když už byla překonána, zachránila ji tyčka nebo břevno. To Polášková a spol. pálily do černého. V závěru zkompletovala hattrick Janků.
Slovácko tak přezimuje třetí, v závěsu za vedoucím tandemem pražských S. Branky: Janků 3, Strnadová 2, Strožová. Poločas 0:3
SLOVÁCKO: Bednaříková - Lysáková, Čeriová, Polášková, Chlumová (65. Braunerová) - Cvernová, Strnadová, Janků - Strožová (79. Horáčková), Fabová (72. Kubicová), Sedlačíková.