Finiš už na pořadí nic nezmění

Slovácko Sport 24 / 03 / 2010

Šachisté Starého Města H jsou s jednokolovým předstihem vítězi okresní soutěže, když ve druhém kole porazili druhý Hluk B 3:2 a už nemohou být předstiženi. Hlučané jim však vítězství usnadnili, když přijeli jen ve čtyřech.
Staroměstští tak vedle kontumační výhry ještě bodovali zásluhou Bartošíka a Vybírala, za poražené snižoval P. Štefaník a Fr. Štefaník. Ve druhém utkání skupiny A Osvětimany B podlehly Boršicím E 1:4, když vyhrála jen Náplavová. Za hosty bodovali Macků, Luňák, P.Tománek a Pondělek.
Ve skupině B Hluk C udolal nekompletní Ostrožskou Novou Ves 3,5:1,5 a je jejím vítězem. Ke kontumační výhře přidali bod Růsek a Jiříkovský , za hosty bodoval S. Botek. Vítěze neměla partie Hala - Potrusil. Staré Město I mělo volný los.
Okresní soutěž čeká ještě poslední kolo nadstavby, které už však na konečném pořadí nic nezmění.