Finka ze Slovácka nemá ráda hokej ani zimu

Finka ze Slovácka nemá ráda hokej ani zimu
Foto: 1.FC Slovácko  /  Snem sympatické Finky je obléct dres národního týmu a jedou si zahrát v Anglii.
Uherské Hradiště Sport 10 / 03 / 2024

I když pochází ze země tisíce jezer, kde je nejpopulárnějším sportem hokej, od malička ji to táhlo na fotbalový trávník. Hokej vlastně ani nemá moc ráda. Letní posila Emmaliina Tulkki z Finska má za sebou první půlrok v dresu prvoligových fotbalistek 1.FC Slovácko, po zranění kolena si připsala sedm startů, odehrála 333 minut. Na úvodní gól čeká.

„Cítím se v pořádku, ale samozřejmě chvíli potrvá, než se zase dostanu do nejlepší formy,“ uvědomuje si třiadvacetiletá Finka, která strávila uplynulou sezonu v Norsku. V posledním zápase si utrhla přední zkřížený vaz v koleni, takže absolvovala dlouhý rehabilitační proces. I tak si ji vyhlédl klub z Uherského Hradiště. „Už jsem byla blízko podpisu s jedním finským týmem, když přišla nabídka ze Slovácka. Kontaktoval mě pan Macek, jestli se nechci přijet podívat, jak to tady vypadá. A jsem opravdu ráda, že jsem neodmítla. V klubu jsou velmi motivované hráčky, které trénují na maximum pod dohledem zkušených trenérů. Cítila jsem, že jde o pravé místo, kde se dostanu do formy po zranění a vrátím se do stoprocentní zápasové kondice,“ svěřila se Tulkki.

Rodačka z Tampere začínala s fotbalem na škole v sedmi letech. Společně se sestrou a nejlepší kamarádkou o přestávkách hrály s kluky a po škole hodně trénovaly. „Maminka pro nás nakonec založila tým, protože jsme tehdy bydlely v menším městě nedaleko od Tampere, kde dívčí tým neměli,“ vzpomíná středopolařka. I když pochází z Finska, k hokeji nikdy netíhla. „Nemám ho moc ráda, ani chlad a zimu. Od malička mě to táhlo k míči, hlavně k fotbalu, ale hrála jsem i basketbal,“ prozradila.

Na Slovácku je maximálně spokojená. „Všichni jsou tu velmi milí, přátelští, jsme kamarádky,“ říká Tulkki, který pozvolna poznává krásy Moravy. Už byla několikrát v Brně, zamířila i do Vídně a chystá se do Prahy. „Ochutnala jsem i místní víno, je opravdu dobré,“ usmívá se.

Jejím snem je obléct dres národního týmu a jedou si zahrát v Anglii.

Tagy článku

TOPlist