Florbalisté Hluku odemkli druholigové brány!

Hluk Sport 19 / 04 / 2013

Florbalisté Slováckého FBK Spartaku Hluk jsou v sedmém nebi! Po dvouročním působení ve třetí lize odemkli poprvé v sedmileté historii klubu druholigové brány, když v závěrečném dvoukole v přímém souboji o druhé postupové místo smetli Holešov 9:4. Postupová euforie svěřenců kouče Pavla Rochovanského logicky nebrala konce…
Hlučanům přitom první polovina soutěže příliš nevyšla. „Obrat přišel s návratem odchovance Robina Kollára a posílením týmu o uherskobrodského střelce Tomáše Olberta, kterého jsme si nadělili pod stromeček,“ říká Igor Dostál, předseda klubu, který do hry o postup vrátila i zlepšená morálka.
Matematika byla před závěrečným turnajem sezony jasná. Když spartakovci porazí přímého konkurenta na druhé postupové místo FbC Slow Shoes Holešov, mají postup v kapse…
Hluk - Holešov 9:4
Kdo přišel do sportovní haly o kapánek později, nestačil se divit. Už ve čtvrté sekundě totiž hosté otevřeli skóre zápasu a na hluckých hokejkách se usadila nervozita. Když ale ve 12. minutě druhé části Olbert srovnal na 3:3, zdálo se, že domácí přebírají otěže zápasu. Jenže už za šest sekund opět prohrávali… Kouč Rochovanský reagoval brankářskou rošádou, když do klece poslal Kolečkáře, který si hned připsal několik důležitých zákroků. O osudu zápasu nakonec rozhodl přelom druhé a třetí části. „Sekundu před koncem druhé třetiny se po nahození před holešovskou bránu svým typickým způsobem ze vzduchu trefil kapitán Tuhý a ve třetí minutě poslední periody po krásné individuální akci prosadil Hudeček, který tým poslal poprvé do vedení. A pak už nebylo co řešit,“ usmívá se spokojený Dostál. Hlučané totiž do holešovské rakve zatloukli ještě čtyři hřebíky a zadělali na postupové oslavy. Branky: Holý 2, Kollár 2, Olbert 2, Tuhý, Hudeček, Duda.
Hluk - Otrokovice 8:8
Souboj s rezervou extraligových Otrokovic se hrál už jen z povinnosti, výsledek už neměl na pořadí žádný vliv. Hluk si v pohledném, ale vyhroceném utkání připsal do tabulky třetí remízu v sezoně. Branky: Duda 3, Kollár 2, Sochorec, Krchňáček, Olbert.
Úspěšnou sezonu Spartaku dokládá i pohled na individuální statistiky. Martin Krchňáček se stal s 45 body (24+21) třetím nejproduktivnějším hráčem soutěže a Lukáš Kolečkář vyhrál hodnocení brankářů, když si udržel průměr 3,83 inkasovaného gólu na zápas.