Florbalové juniorky na medaile nedosáhly

Uherský Brod Sport 26 / 04 / 2012

Oči pro pláč zůstaly prvoligovým florbalovým juniorkám 1.AC Uherský Brod. I když za celou sezonu prohrály ze 26 zápasů jen čtyři, v konečném účtování jim patří až pátá příčka. V závěrečném play-off turnaji v Praze o titul mistra republiky totiž ve čtvrtfinále nestačily na střešovický Tatran (6:9, 4:3), když zaplatily krutou daň za výpadek v jedné třetině…
Uh. Brod - Střešovice 6:9
Třebaže Broďankám svazovala ruce nervozita a podvědomá obava z pražského soupeře, otevřely skóre zápasu, když se překvapivě trefila Mandová. A pak každý chvilku tahal pilku. O osudu zápasu nakonec rozhodla prostřední třetina, v níž svěřenky Tomáše Králíka třikrát pykaly za hrubé chyby. „I když se holky v poslední části všemožně snažily, na přijatelný výsledek už nedosáhly. Devět gólů v naší síti svědčí o chaosu v obranné fázi,“ posteskl si Králík.
Uh. Brod - Střešovice 4:3
Matematika byla jasná, postup do semifinále Uh. Brodu zajistí jen výhra o čtyři góly. I když Broďanky odvedly výborný výkon, vítězství o jeden gól jim nestačilo. K jejich smůle totiž soupeř dokázal na každý jejich zásah bleskurychle odpovědět. „Máme za sebou zvláštní sezonu. Po kontumacích v úvodu se holky rozjely k vyčerpávající stíhací jízdě, aby na poslední chvíli jsme manko smazali a postoupili do kvalifikaci o play-off. Když jsme pak skupinu Východ poprvé v historii vyhráli, věřili jsme v medaili,“ říká zkušený kouč Králík. Jenže stačila jedna třetina a sen o medaili se rozplynul... „Nemůžeme se na nic a nikoho vymlouvat, můžeme si za to sami,“ uzavřel kriticky lodivod.
UH. BROD: Slezáková, Svobodová - Pravcová, Kadlčíková, Jančářová, Matějíčková, Mošťková Indrová, Uškrtová, Madajová, Zlámalová, Mandová, Marková, Loskotová.

autor: ceh, tk