Fobalistům Slovácka skončila dovolená

Fobalistům Slovácka skončila dovolená
Uherské Hradiště Sport 20 / 06 / 2011

Začíná příprava na novou sezonu

Období dovolených pro prvoligové fotbalisty Slovácka končí a začíná znovu kolotoč ligové sezóny. Ta pro tým Miroslava Soukupa začíná přípravou v domácích podmínkách a důraz bude kladen hodně na herní stránku, možná proto první přípravné zápasy tým odehraje už první týden přípravy. „Šest týdnů není tolik na to, abychom zařadili do tréninkového plánu kondiční soustředění,“ vysvětluje trenér Soukup. Neznamená to ale, že se kondici tým nebude věnovat vůbec. „Nedá se ale říct, že to bude jen o herních trénincích. Prvních čtrnáct dní budeme do tréninků zařazovat kondiční prvky tak, abychom dostali fyzičku hráčů zpět na úroveň, kterou jsme měli během sezony, budeme se ale v maximální míře snažit využívat hlavně hřišť,“ upřesnil Soukup.

Program letní přípravy 1.FC Slovácko

20. 6. zahájení přípravy v domácích podmínkách
25. 6. FCS - Vracov (10.30 - Nedakonice/Kunovice?), Spytihněv - FCS (15.00 - Spytihněv)
29. 6. FCS - Myjava (15.00 - Kunovice)
2. 7. FCS - Trenčín (10.30 - Kunovice)
5. 7. FCS - Ružomberok (15.00 - Kunovice)
9. 7. FCS - Sezimovo Ústí (místo a čas v jednání)
12. - 17. 7. soustředění v Rakousku, tři zápasy s kvalitními soupeři
23. 7. FCS - Opava - generálka (18.00 - stadion M. Valenty sen.)


A jakým způsobem se vyvine kádr týmu? „Odešli nám čtyři hráči, které se budeme snažit nahradit, takže v průběhu prvního týdne by mělo přijít čtyři nebo pět hráčů, a to jak na testy, tak i definitivně,“ prozradil Soukup, který by podle svých slov rád i v dalších týdnech posílil Slovácko tak, aby kádr neztratil na síle nic oproti předcházející sezóně, spíš naopak. „Co se příchodů v úvodu přípravy týče, tak mezi těmi pěti budou mladíci Jeleček, Daníček, vrátivší se útočník Kerbr, mimo ně se pak objeví tři až čtyři úplně nové tváře,“ dodal Soukup. Ten nakonec prozradil jméno první posily, kterou bude zkušený slovenský ofenzivní záložník Miroslav Poliacek ze Senice. „Přichází k nám na přestup. Je to kreativní typ středního záložníka s dobrou střelou a technikou, umí velmi dobře zahrávat standardní situace a měl by posílit středovou řadu nebo levou stranu zálohy,“ popsal novou posilu trenér Slovácka, který by rád přivedl ještě hráče do obrany a hlavně do útoku. „Avizovali jsme dopředu, že bychom rádi přivedli do každé řady nějakého hráče. V záloze máme částečně splněno, máme velmi nadějně rozjednaného hráče do obrany a několik tipů na kvalitní hráče do útoku, kteří přijdou do přípravy. Jedná se o hráče z Ruska, Běloruska a jednoho mladého, nadějného egyptského útočníka. Ve hře je navíc jeden velmi kvalitní útočník z české ligy,“ vypočítal Soukup své představy a možnosti klubu před zahájením přípravy.
Slovácký lodivod neztrácí naději ani v případě dvou hráčů, kteří na Slovácku již působili, ale skončilo jim hostování. „O Radka Szmeka jsme ještě projevili zájem a pan Krejčí několikrát s Třincem jednal a jedná dále, u Jirky Valenty je to složitější, protože se musel hlásit na přípravu v Jablonci, otevřená je i varianta, že by se k nám připojil znovu ještě před začátkem ligy, pokud by měl malou šanci se prosadit do kádru Jablonce.“
Otázky kolem hráčů, kterým by končila ve Slovácku smlouva, jsou momentálně podle Soukupa nepodstatné. „Aktuálně nejsou hráči, u kterých bychom akutně řešili jejich angažmá, ale už teď začínáme jednat s hráči, kterým by smlouva měla končit v nebo po následující sezóně,“ dodal Soukup.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace