Formánek válí, ale na vše nestačí

Sport 17 / 02 / 2011

Ani jedno vítězství neoslavili na severu Moravy druholigoví basketbalisté Spartaku Uh. Brod. Blíže ke dvěma bodům měli v Ostravě, kde vedli o dvacet bodů, ale vaz jim zlomila špatná defenzíva. V tabulce tak klesli na sedmou příčku.
Nový Jičín - Uh. Brod 95:87 (46:39)
Po vyrovnané první čtvrtině se začaly na novojičínské palubovce dít věci, skóre se přelévalo jako na houpačce. Domácí nejprve utekli na 35:23, aby Broďané stáhli na rozdíl jediného bodu (40:39) a v závěru poločasu nepokryli dva střelecké pokusy za tři body. Ve třetí desetiminutovce však snížili na rozdíl čtyř bodů (68:64), rozhodnutí přinesla až poslední čtvrtina. „Dvakrát jsme vedli (70:68 a 74:72 - pozn. autora), ale nikdy nedokázali odskočit na větší rozdíl, což byl kámen úrazu. Soupeř vycítil šanci, využil převahy pod košem a sedmi body v řadě dotáhl zápas do vítězného konce,“ litoval ztracené koncovky Miroslav Mikel, kouč Uh. Brodu. Skvělou partii opět sehrál Formánek, který se blýskl sedmi trojkami. Body: Formánek 37, Dostál 24, Mrlík 9, Kaša 6, Dvořák 4, Kryštof 4, Mikel 3.
Ostrava - Uh. Brod 101:94 (38:44)
Broďané měli i bez zraněného Mikela parádní rozjezd, šesti trojkami šli do trháku 19:30 a měli našlápnuté k vítězství. „Když jsme pak ve čtvrté minutě druhé části vedli už 42:22, vypadalo to, že zápas bez problémů dohrajeme,“ byl přesvědčený i brodský trenér. Jenže Ostrava si vzala time out, výrazně zamíchala se sestavou a pozvolna otáčela kormidlem zápasu. Už v přestávce prohrávala jen o šest bodů, po třetí části o tři. „V závěru jsme doplatili na absenci rozehrávačů Mikela s Dorazilem a mizernou obranu,“ posteskl si Mikel. Body: Formánek 30, Dostál 28, Dvořák 17, Kaša 14, Mrlík 5.