Fotbal je jeho droga

Fotbal je jeho droga
Uherský Ostroh Sport 19 / 06 / 2015

Život zasvětil fotbalu v Uherském Ostrohu. Pětasemdesátiletý Jan Galuška je žijící legendou, nestorem ostrožské kopané, která v sobotu slaví 95. narozeniny. „Už od mládí jsem spojený s fotbalem, hrál jsem za žáky, dorost a za béčko mužů. Když jsme jednu sezonu neměli gólmana, tak jsem chytal za „áčko“,“ vzpomíná Galuška.
Aktivní kariéru ukončil kvůli pracovním povinnostem v pětadvaceti letech. Ale s fotbalem zdaleka neskončil, přesedlal na dráhu funkcionáře, kde vydržel obdivuhodných 50 let. Dnes je hlasatelem a pokladníkem. Ještě před deseti lety byl třeba i vedoucím mužstva železničářů české fotbalové reprezentace.
Fotbal je pro něj stále droga. „Kolik hodin jsem strávil s fotbalem, to nejde spočítat. Ale jedna perlička. Když se na podzim roku 1983 začalo stavět nové zázemí, zvolili mě stavbyvedoucím. A před spartakiádou v pětaosmdesátém bylo hotovo. Za dva roky se brigádně odpracovalo 11 765 hodin a já tam strávil 754 hodin,“ říká s úsměvem Galuška, který měl vždycky obrovskou podporu rodiny. Jeho manželka dokonce tři roky dělala hospodářku klubu. „Je velice tolerantní, ve všem mi pomáhala. Byla ráda, že jsem na hřišti a ne v hospodě. Když začali hrát fotbal i synové, nevynechala téměř jediný jejich zápas, doma i venku,“ říká s obdivem Galuška, který se v květnu dočkal významného ocenění. Stal se totiž laureátem ceny Dr. Václava Jíry. „Moc si toho vážím. Je udělována osobnostem, které svůj život zasvětily dlouholeté a obětavé práci pro fotbal,“ svěřil se Galuška.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace