Fotbal nehrají, přesto slavili 70. narozeniny

Břestek Sport 22 / 08 / 2014

Fotbalisté zpod Břestecké skály už oficiálně druhou sezonu nevyběhli k soutěžnímu utkání. Hřiště na Břestku přesto bylo v sobotu svědkem oslav 70. výročí založení klubu, který patřil na přelomu století k okresní i krajské špičce. Ovšem žádná sláva netrvá věčně a pozvolným pádem z pátého místa v krajském přeboru v roce 2003 se o deset let později historie soutěžních utkání zastavila. Klub, který skončil na devátém místě v okresním přeboru, se nepřihlásil do žádné soutěže a od té doby Břestek zmizel z pomyslné fotbalové mapy. Historie klubu se začala psát v roce 1944, o padesát let později v roce 1994 se klub přejmenoval na SFK Target Břestek.
Sobotní oslavy se ale nesly v přátelském duchu, vzpomínalo se, slavilo a oceňovalo. Na zelený pažit jako první vyběhla stará garda Břestku proti slovenské družební obci Selec. V první půli viděli diváci dvě branky, po jedné na každé straně. V bráně Břestku předváděl své umění gólman František Černota, který zneškodnil několik dobrých střeleckých pokusů slovenských fotbalistů. Prvnímu gólu ale zabránit nedokázal. Za domácí vyrovnával z penalty Malík. Ve druhé půli se už trefili jen hosté, kteří vyhráli 1:2. Poté přišlo na řadu oceňování třicítky bývalých hráčů, funkcionářů a členů, kteří se zasloužili o rozvoj kopané ve Břestku.
Hlavním zápasem pak bylo utkání hráčů, kteří ještě v předminulé sezoně oblékali břestecký dres proti Internacionálům Slovácké Slavie. V utkání bohatém na branky se z vítězství 5:3 radoval domácí výběr. Dvakrát se trefil Stuchlík, po jedné brance přidali Plevák, Frühauf, Zelinka.