Fotbalové drama v Žítkové

Slovácko Sport 07 / 08 / 2014

Týden před startem okresních fotbalových soutěží změřili fotbalisté síly v prvním kole Poháru OFS.
Strání B - Šumice 2:3 (1:3)
Domácí šli do vedení už ve 13. minutě brankou z pokutového kopu, ovšem Šumice to nezlomilo a do přestávky třemi brankami otočily skóre zápasu. Domácí už pouze korigovali. Branky: St. Popelka 2 - Žampach, Kelíšek, Šmíd
Tučapy - Slovácko C 0:3 (0:2)
Papírový favorit potvrdil předpoklady a s přehledem postoupil, a to ještě neproměnil spousty šancí a nastřelil tři tyčky. Domácí pouze třikrát ohrozili hostující bránu. Branky: Sanchéz, Bučák, L. Paška
Huštěnovice - Polešovice 1:2 (1:0)
Hosté byli lepším týmem, ale vedení se ujali domácí. Polešovice ovšem po obrátce vyrovnaly z penalty a v 61. minutě skóre otočily.Branky: Hruboš - Martykán z pen., Kordula
Popovice - Košíky 4:0 (2:0)
Hosté nastoupili pouze v deseti, což bylo na hřišti znát. Domácí ovládli hru a byli lepší po celé utkání. Hosté měli jen pár střel mimo branku. Branky: Musil 2, Omelka, Mimránek
Žítková - Ost. Lhota 5:5 (2:2), na pen. 5:6
Hosté se rychle ujali vedení 0:2, ale domácí do přestávky vyrovnali. Hosté o přestávce prostřídali tři hráče včetně gólmana a toho domácí rychle využili a upravili na 4:2. Lhoťané ale dokázali ze dvou přímých kopů srovnat a otočit na 4:5. V 90. minutě se domácím podařilo vyrovnat a rozhodovalo se až na penalty. V pěti sériích byli všichni stoprocentní, v té šesté domácí hráč minul branku a hostující Kuban rozhodnul. Branky: Janků 3, Bulko, Zubatý - P. Štergerich 2, J. Štergerich, Kopeček, Fantura
D. Němčí B - St. Město 3:1 (2:0)
Dorostenci Starého Města byli domácím matadorům vyrovnaným soupeřem. Ovšem béčko Dolního Němčí se v úvodu utkání rychle ujalo vedení. Hostům se podařilo snížit až v 64. minutě. Branky: A. Světínský 2, Richtr - Blaha
Slavkov - Drslavice 1:1 (1:0), na pen. 3:1
Vyrovnané utkání, domácí šli do vedení už v 5. minutě, Drslavice vyrovnaly v 61. minutě. Na penalty měli domácí větší štěstí, rozhodující pokutový kop proměnil Jaroslav Habarta. Branky: P. Zimčík - Máčala
Dvojice pro čtvrtfinále: Polešovice - Slovácko C, Popovice - D. Němčí B, Kněžpole/Boršice u Bl. - Šumice, Slavkov - Os. Lhota.