Fryšták vyhrál posledním hodem

joh
Buchlovice Sport 09 / 11 / 2018

Čtvrté pokračování desetidílné série Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska se stalo jednoznačnou záležitostí borců z Boršic, kteří obsadili všechny medailové pozice. Z vítězství se radoval Miroslav Fryšták, který ve finálovém dramatu udolal Karla Hikla, trojnásobného šampiona.
„Byla to bitva jako hrom, ještě před posledními hody byl stav nerozhodný 12:12. Závěr ale zvládl lépe Fryšták, který kouli umístil přímo na košon a bylo vymalováno,“ komentovala finále Alena Horáková, prezidentka pořádajícího petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice. „Tahali jsme se o každý bod, ale nakonec jsem dokázal, že i Karel je k poražení,“ usmíval se Miroslav Fryšták. „Mirovi se dařilo, hrál skvěle a vítězství si zasloužil,“ smekl před jeho výkonem Karel Hikl.
Souboj o třetí místo ovládl rovněž boršický Radim Kolaja, který porazil domácího Miroslava Horáka.
Koulaře teď čeká tradiční prosincový halový turnaj o Pohár starosty města Uherské Hradiště.
Zrcadlo výsledků, 4. turnaj: 1. Miroslav Fryšták, 2. Karel Hikl, 3. Radim Kolaja (všichni Boršice), 4. Miroslav Horák (Buchlovice), 5. Pavel Fridrich (Uh. Hradiště), 6. Milan Tomášů (Boršice). Průběžné pořadí Grand Prix po 4 z 10 turnajů: 1. Jiří Sonntag 126, 2. Miroslav Horák (oba Buchlovice) 126, 3. Radim Kolaja (Boršice) 123, 4. Petr Kamenický (Buchlovice) 116, 5. Jaroslav Janík (Boršice) 113.

autor: ceh, joh