Fusková dvojnásobnou šampionkou

Uherské Hradiště Sport 05 / 12 / 2014

Šachistka Martina Fusková z Uherského Hradiště vybojovala na juniorsko-dorosteneckém mistrovství republiky ve Frýdku-Místku dva tituly! Zlatým double tak udělala parádní tečku za nejlepší sezonou kariéry a navrch si zajistila postup na mistrovství světa v šachu do 18 a 20 let.
Šestnáctiletá odchovankyně ŠK Staré Město, u jejichž prvních šachových krůčků stál trenérský velikán Vratislav Hora, na domácím šampionátu nepoznala hořkost porážky. Na konto si připsala 6,5 bodu, když čtyřikrát vyhrála a pětkrát remizovala.
Na severu Moravy startovalo 26 hráček do 18 a 20 let, které si to rozdaly švýcarským systémem na 9 kol. Hrálo se tempem 90 minut na čtyřicet tahů plus 15 minut do konce partie plus 30 sekund za každý provedený tah. Partie tak většinou trvala čtyři až pět hodin. „I když na Martině i jejím výkonu byla patrná únava z nedávné účasti na mistrovství světa a Evropy, kde obsadila patnácté, respektive sedmé místo, vybojovala s půlbodovým náskokem hned dva tituly. Stala se dorosteneckou šampionkou do 18 let a juniorskou do 20 let, čímž si zajistila přímou účast na světovém šampionátu obou věkových kategorií,“ uvedl Stanislav Jasný, osobní trenér hradišťské šachistky, která aktuálně hájí barvy Beskydské šachové školy Frýdek-Místek.