Fusková je patnáctá na světě!

Staré Město Sport 09 / 10 / 2014

I když nedosáhla na medaili, její vystoupení na mistrovství světa mládeže v Jihoafrické republice je obrovským úspěchem, ze kterého se v šachovém nebi určitě raduje i její první trenér Vratislav Hora. Martina Fusková ze Starého Města obsadila v Durbanu patnácté místo.
Odchovankyně ŠK Staré Město, která aktuálně hájí barvy Beskydské šachové školy Frýdek-Místek, startovala v kategorii dívek do 16 let a v konkurenci 83 šachistek ze 49 zemí byla nasazená jako hráčka č. 23. Brány jihoafrického šampionátu si otevřela ziskem republikového titulu.
„Cílem bylo umístění do dvacátého místa a pokusit se zabojovat o elitní patnáctku,“ svěřila se šestnáctiletá šachistka, která se s nástrahami šampionátu vypořádala na jedničku. „Z jedenácti partií vybojovala 6,5 bodu (4 výhry, 5 remíz, 2 prohry - pozn. autora), když třeba porazila mistryni Afriky, remizovala s vicemistryní světa a střetla se s pěti hráčkami elitní desítky konečného pořadí,“ prozradil právem hrdý Pavel Fusek, otec talentované šachistky.