Gavenda spasitelem

Slovácko Sport 14 / 06 / 2018

Juřinka - Boršice 1:2 (0:1)
V boji o záchranu začali fotbalisté Boršic dobře a už v 15. minutě se mohli radovat z vedoucího gólu. Ten padl po trestném kopu z rohu vápna, kdy míč trefil Vlček hlavou, ale přímo na hlavu jednoho z obránců, od kterého se odrazil za záda domácího gólmana. Do konce poločasu si hosté těsné vedení pohlídali. Ovšem po změně stran domácí přidali na důrazu, vytvářeli si šance, ale hosty držel výborně chytající Janečka. Až v 65. minutě po střele z dvaceti metrů a lehké teči domácí útočník dorazil míč do odkryté brány. Následně si parádní šanci vytvořil Ohnoutek, ale jeho lob skončil nad bránou. I domácí měli šanci na vstřelení druhé branky. Když už to vypadalo, že utkání dospěje na penalty, domácí hráči váhali tak dlouho s odehráním míče, až se ho hosté zmocnili a pro Gavendu nebyl problém vstřelit vítězný gól. „Konečně se štěstí přiklonilo i na naši stranu. Za druhou půlku jsme si ale vítězství zasloužili. Jestli nám to k záchraně bude stačit, uvidíme až po posledním kole,“ dodal Libor Soldán, trenér Boršic.
Branky: vlastní, Gavenda
Boršice: Janečka - Vlček, Holomčík, Trlida, Lysoněk, Kopčil, Filipský, Ohnutek, Gavenda, Krsička, Cigoš.

Hluk - Holešov 3:2 (1:1)
V domácí derniéře Krajského přeboru začali domácí velmi aktivně, byli lepším týmem, ovšem pohořeli na proměňování šancí. To hosté z ojedinělého útoku v 15. minutě otevřeli skóre zápasu. Domácí ještě více zabrali a po akci, kterou založil Bihári, vyrovnal Miroslav Machala v závěru poločasu. Po změně stran byl opět hodně aktivní Bihári, který v 53. minutě potáhnul míč, přihrál pod sebe na Kuklu, pro které už nebyl problém uklidit míč do prázdné brány. O dvě minuty později po akci Dohnal, Bihári, Martiš posledně jmenovaný uklidil míč taktéž do prázdné brány. Hosté ale nechtěli odjet s prázdnou, přidali na obrátkách, ale gólu se dočkali až ve druhé minutě nastavení, kdy snížili na konečných 3:2.
Branky: M. Machala, Kukla, Martiš
Hluk: Fojtík - Otrusiník (84. Nguntual Tum Thang), Horák, Dohnal, Martiš, Kukla, M. Machala (66. Kryl), Bihári, Baroň, A. Machala, Galuška.
Výsledky:
Chropyně - Baťov 1:3, Luhačovice - Provodov 0:2, Morkovice - Štítná 3:1, Kvasice - Rožnov p. R. 7:1, Bystřice p. H. - V. Karlovice 1:0 PK