Golf club zná šampiony, na trůn Kebort a Drštičková

Golf club zná šampiony, na trůn Kebort a Drštičková
Ostrožská Nová Ves Sport 08 / 10 / 2011

O králi rozhodla až úplně poslední jamka

Novopečeným šampionem Golfového clubu Uherské Hradiště je teprve osmnáctiletý Tomáš Kebort, který v dramatickém závěru vypálil rybník favorizovanému Aleši Macháčkovi. O novém králi rozhodovala až úplně poslední jamka novoveské devítky s příhodným názvem Jezera. Kebort nakonec zvítězil o pouhé dva údery.
„V titul jsem uvěřil, až když míček skončil v poslední jamce. Tak jako při závěrečných dvou puttech se mi ruce při golfu ještě neklepaly,“ přiznal už se zlatým pohárem v rukou Kebort, který ještě v polovině druhého hracího dne ztrácel na favorizovaného Macháčka čtyři údery. Na odpaliště poslední jamky, 470 metrů dlouhého pětiparu, však vstupoval Macháček už pouze s náskokem jediné rány. A rozjetého soupeře už nezastavil... Macháček navíc svou třetí ránu zahrál z roughu přímo do vodní překážky a zásluhou následující trestné rány se v porovnání s Kebortem dostal do minusu, který už nevyrovnal ani riskantním, útočně zahraným puttem.
„Když třetí rána skončila ve vodě a Tom zahrál na green, věděl jsem, že je rozhodnuto,“ konstatoval s hořkostí v hlase Macháček, pro kterého je konečné druhé místo zklamáním. A není divu. Vždyť v absolutním čele průběžného pořadí se držel od samého začátku a zlatou pozici opustil poprvé právě až na samotném konci turnaje...
Mistr klubu byl naopak příjemně překvapený. „Handicap 6,4 mě řadil před mistrovstvím na třetí místo, takže jsem v umístění na bedně věřil, ale moc jsem se tím nezabýval. I když jsem s Alešem prohrával, soustředil jsem se na udržení rozumné míry rizika, což se vyplatilo,“ usmíval se Kebort, který v závěru prokázal železné nervy. Na třetí místo se po nejlepším výkonu druhého dne posunul, po sobotě až šestý, Michal Gabriel, který v neděli na zdolání Jezer potřeboval jen 76 úderů.
Titul mezi ženami už počtvrté ukořistila Ema Drštičková (83 + 88), o jejímž prvenství nebylo od začátku sebemenších pochyb. Stříbrné Andrei Prchlíkové (106+103) nadělila 38 ran. O další tři rány zpět zůstala bronzová Sylva Gabrielová (104 + 108). „Zatím to jde hladce, ale myslím, že už mi roste konkurence,“ narážela Drštičková na čtvrté místo osmileté Magdaleny Červinkové (108 + 110). 

autor: dck, ceh

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace