Gólman Kůdela vyčaroval bod

Sport 15 / 11 / 2010

Hokejisté Uherského Hradiště opět nevyhráli, ale ve Slezsku zápas dotáhli až do nájezdů

Hokejisté Uherského Hradiště zakončili sérii tří zápasů na ledě soupeřů senzačním bodem z Opavy, kde padli na kolena až po samostatných nájezdech.
Vsetín - Uh. Hradiště 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Kdyby Hradišťští už ve čtvrté minutě vedli, nikdo by se asi nedivil. Jenže Mikeš zakončil sólo jen do betonů gólmana Hromady a když pak hosté nevyužili ani přesilovou hru, zákonitě pykali. Po chybném založení útoku zůstal před brankou osamocený Tesařík, na jehož ránu byl brankář Kůdela krátký. Valaši výrazně ožili a brzy přidali další dva góly. A to v rozpětí 82 sekund. Hlavně třetí gól si nedá za rámeček Kůdela, který si nechal vypíchnout puk, proti kterému vyjel z brány, a Ševčík se do prázdné nemýlil. Kouč Petr Sakrajda na nepříznivý vývoj reagoval oddechovým časem, po kterém se jeho výběr oklepal ze studené sprchy a gólem do šatny vykřesal jiskérku naděje na zvrat. Po levém křídle ujel Nesrsta a ukázal Mikešovi, jak naložit s nájezdem. Jenže hned v nástupu do druhé třetiny domácí udeřili počtvrté, čímž vzali soupeři vítr z plachet. Vsetínští byli najednou u každého puku dřív a hosté si často vypomáhali jen za cenu faulu, tudíž se dveře na trestné lavici netrhly. A právě sekundu po návratu vyloučeného Staška na led se zrodil pátý gól Valachů. Odpověď si Hradišťští schovali opět až na závěr třetiny. Při hře čtyři na čtyři vyprodukovali parádní kombinaci, na jejímž konci byla přesná rána kapitána Andrýska. Hosty pak při šanci Bajtka podržel Kůdela a v nástupu do poslední části měl na hokejce gól Červenka. Jenže oči v oči Hromadovi vyhořel. Skóre se tak opět měnilo na druhé straně, když Kůdelu pokořil Bajtek. Branky: 19. Nesrsta, 38. Andrýsek (Karpíšek, Krystýnek). Vyloučení 5:12, bez využití, střely na bránu 38:34, 900 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Sladký, Matula, Pšeja, Krystýnek, Heča, Vodák, Stašek - Piluša, Pochylý, Mikeš - Červenka, Karpíšek, Andrýsek - Knebl, Kotačka, Schuster - Nesrsta, Kundera.
Opava - Uh. Hradiště 3:2 po sam. náj. (1:2, 0:0, 1:0)
Sakrajdovi boys odjížděli do Opavy s cílem pokusit se o malý zázrak a bodovat. I když byli Slezané jasným favoritem, hosté od začátku hráli bez bázně a hany a hlavně měli v bráně vynikajícího Hynka Kůdelu.
Opavští toužili po vítězství, neboť v posledních dvou kolech nevyhráli, jenže skóre zápasu otevřel nováček z Uh. Hradiště. V 15. minutě po spolupráci celého prvního útoku dostal puk na hokejku Piluša a potvrdil, že je právem nejproduktivnějším hráčem týmu. Domácí se z šoku brzy oklepali. Měch ještě trefil jen dobře postaveného Kůdelu, ale v 19. minutě už na ukazateli skóre svítily dvě jedničky, když ránu Mlýnka tečoval do sítě osamocený Herman. Jenže vzápětí fauloval Měch a přesilovku osm sekund před první sirénou využil Knebl, když poslal mezi Ilášovy betony vyraženou ránu Mikeše.
Druhou třetinu sice odstartovala rána Karpíška z otočky, jenže zbývající minuty se prakticky proměnily v souboj opavských útočníků s gólmanem Kůdelou. Hradišťský mág chvílemi doslova čaroval a přiváděl domácí k zoufalství. Černý vyprášil jeho betony, Polokovu ránu z mezikruží schoval Kůdela do lapačky a Chalupa už z  něj měl asi takový vítr, že sólo zakončil střelou těsně za modrou... Hosté se vymanili ze sevření až v polovině třetiny, kdy dostali možnost hrát 76 sekund přesilovku 5 na 3, ale ani z jednoho mráčku gólově nezapršelo. A tak se znovu chopili taktovky Slezané, jenže Kůděla byl k nepřekonání, puk přitahoval jako magnet. Domácím nebyla nic platná ani 50 sekund trvající dvojnásobná početní výhoda, Tichý s Měchem opět jen nechali vyniknout strážci svatyně. Na kobylku se mu dostal až v poslední části právě Měch. Jelikož do třetí sirény už nikdo červené světlo nerozsvítil, následovalo prodloužení. Největší šanci si v něm vypracoval Andrýsek, ale jeho střelu vyrazil Iláš betony. A tak rozhodovaly samostatné nájezdy, které jsou pro Uh. Hradiště prokleté... Piluša ani Sladký neuspěli a domácí Měch s Polokem neměli problém. Branky: 15. Piluša (Mikeš, Knebl), 20. Knebl (Mikeš, Sladký). Vyloučení 7:11, využití 0:1, střely na bránu 40:25, 500 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Sladký, Matula, Pšeja, Vodák, Stašek, Heča, Šudoma - Piluša, Mikeš, Knebl - Karpíšek, Andrýsek, Červenka - Schuster, Nesrsta, Kotačka - Kundera.