Gólman Oharek válí, vyčaruje titul?

Slovácko Sport 26 / 03 / 2015

Hokejistům Uh. Hradiště chybí k jistotě bodík

Hokejisté HC Uherské Hradiště útočí na trofej pro šampiona Zlínského kraje. V týdnu si na domácím ledě poradili s Kroměříží i rivalem z Uherského Brodu a aktuálně je dělí jediný bod od výšlapu na krajské výsluní.
Uh. Hradiště - Kroměříž 3:2
Pochylý a spol. měli parádní start, když ve 4. minutě proměnil první vážnější šanci Ondra. Hosté se ale rychle oklepali a ještě do první sirény převážili misky vah na svou stranu, když se během necelé minuty dvakrát trefil Stejskal (jednou z trestného střílení - pozn. autora). Ve druhé třetině kralovali gólmani, Oharek na jedné a Vágner na druhé straně. Ve 37. minutě měl na hokejce hattrick Stejskal, ale podruhé už z trestného střílení na Oharka nevyzrál. Jeho zákrok domácí nakopl, převzali iniciativu a před odchodem do kabin srovnali krok. V přesilové hře trefil Fridrich tyčku a Karpíšek pohotově zametl puk do sítě. V poslední třetině domácí dobře bránili a důrazně napadali, čímž nutili soupeře k chybám. Jednu z nich potrestal Hruboš, na jehož projektil gólman ani nereagoval. A když další šance nevyužili Burša, Ondra ani Horehleď, skóre už se nezměnilo. Na druhé straně totiž čaroval Oharek. Branky: 4. Ondra (Karpíšek, Hrabec), 40. Karpíšek (Fridrich, Ondra), 47. Hruboš (Burša). Vyloučení 4:8, využití 1:0. Třetiny 1:2, 1:0, 1:0.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Lažek, Fridrich, Pochylý, Rozhon - Horehleď, Burša, Hruboš - Hrabec, Karpíšek, Ondra - Kršjak, Haničinec, Fuksa.

Uh. Hradiště - Uh. Brod 6:2
Broďané postrádali zraněného brankáře Málka, za kterého zaskočil Kučera. A na zápas nebude vzpomínat v dobrém.
Už v 59. sekundě totiž kapituloval z hole Ondry, u jehož trefy si připsal přihrávku gólman Oharek. Hosté ale dlouho netruchlili, brzy srovnal Hladiš. Šance se pak střídaly na obou stranách, ale do černého mířil jen Horehleď. Domácí přidali po přestávce třetí gól a na ledě se přiostřilo. Nervy neudržel brodský Kubiš, který za píchnutí holí vyfasoval trest na 5+2+2 minuty.
Dlouhou početní výhodu domácí sehráli špatně, neskórovali a nebýt Oharka sami inkasovali. Gólu se však nakonec dočkali, když Staškovu ránu zastavila až síťka. A když po 38 sekundách poslední části zvýšil Studený, nebylo co řešit. I když se Spartak ještě nevzdal, domácím zle zatápěl, k zoufalství je přiváděl fantastický Oharek. Branky: 1. Ondra (Oharek), 15. Horehleď (Hruboš, Burša), 25. Ondra (Burša, Horehleď), 33. Stašek (Hrabec, Ondra), 41. Studený (Hruboš, Burša), 57. Horehleď (Burša) - 3. Hladiš (Peterka), 43. Šiller (Kojecký). Vyloučení 10:6, využití 1:1. Třetiny 2:1, 2:0, 2:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Lažek, Fridrich, Rozhon - Horehleď, Burša, Hruboš - Hrabec, Karpíšek, Ondra -  Haničinec, Kršjak, Fuksa.
UH. BROD: Kučera - Pšeja, Surý, Kojecký, Woska, Kubiš, Vaněk - Okénka, Gergela, Nesrsta - Šiller, Holík, Peterka - Hladiš, Chovanec, Kříž.