Gólová přestřelka na Letné

Uherské Hradiště Sport 20 / 05 / 2015

Sparta Praha - 1.FC Slovácko 5:2 (4:2)
Branky: 5. Kadeřábek, 11. Lafata, 18. Vácha, 21. V. Kadlec, 52. V. Kadlec - 14. Trávník, 42. Diviš
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Peřina.
Žluté karty: 48. Vácha - 19. Došek.
Počet diváků: 5507
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Kuncl (87. Prajza) - Valenta, Trávník, Kerbr (58. Hlúpik), Havlík, Diviš (73. Galuška) - Došek. Trenér Svatopluk Habanec.
Sestava soupeře: Štěch - Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu - Dočkal, Vácha (84. Shala), Matějovský (70. Mareček) - V. Kadlec, Lafata, Krejčí (58. Konaté). Trenér Zdeněk Ščasný.
Když už v páté minutě otevřel skóre zápasu Kadeřábek a za šest minut přidal druhý gól Lafata, mnohým fanouškům Slovácka na stadionu i u televize vytanuly na paměti slova kapitána Libora Doška po zápase s Brnem, že s podobným přístupem jako v utkání s brněnským rivalem by mohl na Letné padnout rekord ligy. Jenže za tři minuty našel krásnou odpověď skvělý Trávník, který snížil technickou střelou a odšpuntoval další gólovou přestřelku. Za dalších sedm minut totiž sparťané potrestali opakované minely v defenzívě a po dvaceti minutách svítilo na obrazovkách skóre 4:1. Pak se hra zklidnila, Slovácko dokázalo soupeře upozornit, že nemůže útočit bezhlavě a musí myslet i na zadní vrátka, a když přidal Diviš do kabin druhý gól, Letná lehce znervózněla. Jenže po přestávce vsítil nepokrytý Kadlec pátý gól a zápas, který se divákům u televize musel líbit, dostal svoji konečnou podobu.