Gólů padne méně, míní trenéři

Gólů padne méně, míní trenéři
Uherský Brod Sport 12 / 01 / 2011

Hokejová horečka stoupá, ve čtvrtek je na programu derby Uh. Brod - Uh. Ostroh

Divokým výsledkem 8:5 skončilo podzimní derby mezi hokejisty Uherského Ostrohu a Uherského Brodu v krajské lize. V odvetě, ke které se schyluje na brodském zimním stadionu, by měli více dominovat brankáři a branek padne méně, předpovídají to alespoň trenéři.
„Je fakt, že se nám v utkání s Uherským Brodem střelecky dařilo, ale soupeři nechytal Málek, což pro něj znamenalo velké oslabení. V odvetě to budeme mít výrazně těžší,“ je přesvědčen trenér Ostrožanů Roman Němčický.
„V takových zápasech se výsledek odhaduje vždy těžko, ale je fakt, že s Málkem v brance budeme vzadu daleko jistější a předpokládám, že dostaneme méně branek,“ přikyvuje Viktor Hlobil, brodský lodivod.
Ani jeden celek se nepředstaví v optimální sestavě. „Bohužel máme zraněných několik hráčů, takže se sestavou mícháme zápas od zápasu,“ hlásí Němčický. „Ani my na soupeře nevyrukujeme v plné zbroji. Vyloučený je start Šillera, Bujáčka a Krchňáčka. Ostatně už v souboji s Kroměříží naskočil obránce Kolář do útočné vozby. Uvidíme, kdo se dá do čtvrtku do kupy,“ upozornil na nejistotu v sestavě Hlobil.
Trenéři jsou přesvědčeni, že utkání nebude nikterak vyhecované. „Pokusíme se soupeři vrátit prohru. Nesmí se nám ovšem stát, že vypustíme nějakou třetinu jako proti Brumovu a s Kroměříží. Když bude zápas pískat zkušený rozhodčí, který si hned od začátku zjedná pořádek, tak si fanoušci přijdou na své. Zkušení sudí v krajské lize určitě jsou,“ tvrdí Hlobil.
Němčický má podobný názor. „Na obou stranách hrají zkušení hráči, kteří mají zájem hrát hokej. Zbytečné potyčky hře moc nepřidají. Jestli bude zápas pískat sudí, který se nenechá nikým a ničím ovlivnit, tak bude podle mne vše bez problémů a diváci uvidí zajímavý zápas.“

autor: HYNEK ZDENĚK

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace