Grand Prix: Mrkus stále na jedničku

Staré Město Sport 23 / 02 / 2010

Desetiletý František Mrkus z ŠK Staré Město nezaváhal ani ve druhém pokračování Grand Prix mládeže Zlínského kraje a vévodí průběžnému pořadí nejstarší kategorie do 14 let! Na Mrkusovi si opět vylámali zuby soupeři starší o tři až čtyři roky.
V nejstarší kategorii se přitom ve Starém Městě představilo sedmadvacet hráčů, jenže vítěz byl stejný jako v Kroměříži. Mrkusovi kryl záda oddílový kolega Tomáš Lessy a třetí skončil Jan Skalka z Veselí nad Moravou. Zbylé pořadí regionálních zástupců v Top Ten: 5. Pavel Tománek, 6. Lenka Slabá (oba Boršice), 9. Pavel Němec, 10. Matěj Hrabal (oba St. Město).
Souboj dvanáctiletých se proměnil v staroměstskou bitvu Richarda Štefaníka s Martinou Fuskovou. Z vítězství se nakonec radoval Štefaník. Třetí místo ukořistil Hofírek z brněnské Lokomotivy. V první desítce se pak z regionálních borců umístil už pouze domácí Ondřej Stuchlý, jemuž patřila šestá příčka.
Jestliže v prvních dvou kategoriích vlajka Uherskohradišťska vlála vysoko, v nejmladší kategorii do 10 let (ročník 2000 a mladší) pohasla. Nejlepších z regionálních zástupců byl totiž až osmý Jan Nekarda ze Starého Města, druhý nejlepší Tomáš Fridrich z Kunovic zakotvil jako šestnáctý. Z vítězství se radoval Zavadil z Postoupek.