Grand Prix: Triumf Stuchlého a Mrkuse

Zlínský kraj Sport 15 / 12 / 2009

V premiérovém turnaji série Grand Prix Zlínského kraje mládeže v rapid šachu byli zástupci Uherskohradišťska pořádně vidět. Nejvíce zářila hvězda Ondřeje Stuchlého a Františka Mrkuse ze Starého Města, kteří ovládli své kategorie.
Senzační je především triumf Mrkuse, který ovládl kategorii do 14 let, byť běžně hrává mezi desetiletými. Nejmladší hráč však soupeřům o tři až čtyři roky starším dokonale vypálil rybník, když se ziskem šesti bodů zvedl nad hlavu vítěznou trofej. I na dalších medailových pozicích zakotvili Staroměstští, druhá byla Lenka Blechová a třetí Tomáš Lessy. Zbylé pořadí regionálních borců v první desítce: 4. Martin Hromada (Kunovice), 5. Petr Janska (Boršice), 8. Lenka Slabá, 9. Pavel Tománek (oba Boršice), 10. Pavel Němec (St. Město).
V kategorii do dvanácti let se sešla největší konkurence, hned 39 šachistů. A od začátku se na prvních šachovnicích pohybovali Staroměstští. Nejlépe si nakonec počínal Ondřej Stuchlý, kterému na záda dýchala Martina Fusková. Úspěch staroměstských barev ještě podtrhl čtvrtým místem Richard Štefaník. Zbylé pořadí regionálních borců v první desítce: 7. Ondřej Stoklásek, 8. David Otradovec, 9. David Kolačný (všichni St. Město).
V nejmladší kategorii do deseti let se regionálním zástupcům tolik nedařilo. Do elitní desítky se vklínil pouze Jan Nekarda ze St. Města, který skončil pátý.