Gureňovi návrat zhořkl

Slovácko Sport 15 / 10 / 2015

Hokejisté Uh. Hradiště se dočkali premiérového vítězství v probíhající sezoně Zlínské ligy. Doma smetli poslední Blansko.

UH. HRADIŠTĚ - Blansko 8:3
Zápas pro domácí začal šokem, když už v první minutě lovil gólman Jakubčík, který si v hradišťském dresu odbyl premiéru, puk ze síťky.
Jenže ze studené sprchy se rychle oklepali a ještě do první sirény pěti góly rozhodli o vítězství. O vyrovnání se postaral v přesilovce Šrenk, který objel branku, zasunul puk za bezmocného brankáře Vlacha a rozpoutal brankostroj. „Kluci hráli uvolněně, s chutí a vycházely jim kombinace. Nejlepší třetinu probíhající sezony jsme klidně mohli vyhrát ještě výrazněji,“ uvedl Lukáš Kašný, kouč Uherského Hradiště. Ve zbylých dvou třetinách se hra vyrovnala, domácí si stále vytvářeli více šancí, ale v koncovce už postrádali důraz i přesnost. „Čtyřbrankový náskok nám paradoxně uškodil, trošku jsme polevili v koncentraci a zákonitě nebyli tak produktivní. Ale i přesto zaslouží všichni pochvalu za odvedený výkon. Věřím, že jsme si nějaké branky schovali na nedělní derby v Uherském Ostrohu,“ přeje si Kašný. Branky: Šrenk 2, Karpíšek, Kotačka, Rozhon, Kubal, Bureš, Horehleď. Třetiny 5:1, 1:1, 2:1.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Studený, Kršjak, Foltýn, Rozhon, Fuksa - Horehleď, Karpíšek, Kotačka - Bureš, Šrenk, Nohál - Dobeš, Kubál, Fridrich.

Boskovice - UH. BROD 4:1
I když Broďané byli dvě třetiny lepším týmem a domácí přestříleli, doplatili na vychýlenou mušku. Hořký comeback tak zažil Miloslav Gureň, odchovanec brodského hokeje. „Když nepřijde žádná zajímavá nabídka, Miloš odehraje sezonu s námi,“ těší kouče Romana Uhříčka, který v Boskovicích představil ještě jednou novou tvář. Do brány se postavil Lukáš Zubo, posila ze slovenského Trenčína.
Samotný zápas začal podle brodských not, ještě po desetiminutovém tlaku přišla série vyloučení a domácí rázem vedli 2:0. Prostřední třetina jasně patřila hostům, ale z plejády šancí proměnili jen jedinou. Gergela dokonce neproměnil trestné střílení. A když střelecké trápení týmu od Olšavy pokračovalo i v poslední části, body zůstaly doma. Branka: Pavlůsek.Třetiny 2:0, 1:1, 1:0.
UH. BROD: Zubo - Surý, Bednařík, Pšeja, Gureň - Pavlůsek, Holík, Nesrsta - Okénka, Gergela, Ondra - Šiller, Hladiš, Bujáček.

Břeclav B - Uh. Ostroh 3:4
Vítězství Ostrožanů se v Břeclavi nerodilo lehce. Domácí totiž v první třetině dokázali ze čtyř šancí dvě proměnit, zato hosté vyšli naprázdno. Ve druhém dějství hned v úvodu hosté během minuty nastřelili dvakrát tyčku, ale z gólu se radovali až ve 32. minutě, kdy se do prázdné brány trefil Mika. I přesto, že ve třetí třetině hráli Ostrožané většinu času v početní nevýhodě, zavelel k obratu Zahradný, kterého následoval Nevídal, a dokonalý obrat završil Antonovič. Domácí se ale nevzdali a Hrbatý, který ještě v minulé sezoně oblékal ostrožský dres, ranou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Naštěstí hosté závěrečný nápor Břeclavanů zvládli a odvezli si tak tři body.
Branky: Mika, Zahradný, Nevídal, Antonovič
Uh. Ostroh: Valúch - Nevídal, Beneš, Heča, Kučera, Rapant, Zahradný - Rauš, Ťok, Neuwirth - L. Galuška, V. Galuška, Stránský - Mika, Hanák, Antonovič - Bachan, Melichárek.

autor: ceh, hol, sal