Gymnazistky Starého Města jedou na mistrovství světa!

Staré Město Sport 22 / 10 / 2018

Středoškolačky ze Starého Města pojedou na mistrovství světa ve fotbale! Tým SOŠ a Gymnázia totiž vyhrál republikové finále Asociace školních sportovních klubů v Praze, když deklasoval domácí SOŠ Jarov 9:0. Brány světového šampionátu v srbském Bělehradě odemkla pěti góly Sára Illešová.
„I když jsme odjížděli s výrazně oslabeným kádrem, protože kvůli reprezentačním povinnostem chyběla hned pětice hráček základní sestavy, zápas o všechno jsme zvládli na jedničku. A to nastoupily i holky, které už aktivně nehrají,“ smekl kouč Benedikt Chybík.
Na „neutrální“ půdě ve sportovním areálu v pražských Záběhlicích jeho výběr od začátku diktoval tempo hry. Gymnazistky byly rychlejší, agresivnější, dravější i techničtější. Za aktivitu byly odměněny už v šesté minutě, ve které z penaltového puntíku odšpuntovala exhibici Illešová. Pražankám z ní šla hlava kolem, do přestávky jim nasázela ještě čtyři góly a nebylo co řešit.
Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, ale střídající brankářka domácích se blýskla několika výbornými zákroky a už inkasovala pouze jednou.
Gymnazistky se tak mohou těšit na atmosféru světového šampionátu, který je čeká v dubnu.
Branky: Illešová 5, Slováková 2, Ceremugová, Ježková.
STARÉ MĚSTO: Johana Tomečková, Petra Jakešová, Veronika Štastová, Jolana Ježková, Jana Žufánková, Irma Ceremugová, Nikol Slováková, Sára Illešová, Vendula Dobiášová, Karolína Bouřová, Karolína Mikešková.