Gymnazistky touží po šampionátu

Slovácko Sport 25 / 12 / 2009

Vítězkami okresního kola v házené středních škol Asociace školních sportovních klubů České republiky se stalo družstvo pořadatelského Gymnázia Uherské Hradiště a postoupilo do krajského kola.
 Hradišťské gymnazistky přehrály Střední zdravotní školu Uh. Hradiště 17:9 i Střední odbornou školu a Gymnázium Staré Město 17:14. Druhé skončily vyslankyně Střední odborné školy a Gymnázia St. Město, které porazily hradišťské zdravotnice 21:10. Nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášena Barbora Müllerová (SM), nejlepší střelkyní Karolína Žáková (SZŠ) s 12 brankami a nejlepší hráčkou Kristýna Pavlíčková (GUH).
Krajské kolo, kvalifikace na republikové finále AŠSK a samotný šampionát v Rožnově pod Radhoštěm se konají už na sklonku ledna. Gymnaziální celek na Valašku nechce chybět, vítěz si totiž otevře dveře světového finále ISF v portugalské Braze.