Gymnázium postoupilo bez boje

Slovácko Sport 10 / 12 / 2018

Letos se již koncem listopadu uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol v šachu, ve kterém se každoročně setkávají šachisté jednotlivých škol okresu Uherské Hradiště, aby bojovali o postup do krajského kola. Ve třech kategoriích se ho zúčastnilo 16 družstev z 8 základních a středních škol a vždy dvě nejlepší družstva v každé kategorii postoupila do krajského kola. Výjimkou jsou středoškolští šachisté Gymnázia Uh. Hradiště, kteří postoupili bez boje. Do kategorie středních škol se totiž žádná jiná nepřihlásila.
V kategorii 1. - 5. ročník ZŠ se prezentovalo sedm družstev a celkem s přehledem vyhrálo družstvo ZŠ Boršice. Hrálo v sestavě J. Kostka, který uhrál 6 bodů, M. Krajíček 6, O. Kec 5 a P. Burša 5,5. Druhé postupové místo obsadila stejně jako loni ZŠ TGM Mařatice, kterou reprezentovali M. Babula 5, M. Medek 4, O. Kohoutek 5 a T. Babula 5. Třetí, již nepostupové místo obsadila ZŠ Staré Město.
V kategorii 6. - 9. ročník ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií o postup do krajského kola bojovalo letos také sedm družstev. Boj o zlaté medaile byl napínavý až do poslední partie. O jejich zisku rozhodli studenti hradišťského gymnázia již v 1. kole, ve kterém porazili žáky ZŠ Staré Město 3:1 a pak již jen svůj náskok udržovali. Hráli v sestavě V. Babula 6, J. Krchňáček 5, T. Horáček 6 a A. Potyková 4,5. ZŠ Staré Město reprezentovali V. Všetulová 5, S. Foltýnek 6, R. Čapek 5, R. Procházka 2 a M. Hampala 3. Bronzové medaile si odvezli žáci ZŠ Vlčnov.