Habancovo vysvědčení

Habancovo vysvědčení
Uherské Hradiště Sport 12 / 06 / 2013

Brankáři
Dušan Melichárek byl nadstandardní na podzim. Na jaře se určitým výkyvům nevyhnul. Hodnocení je tedy takové, že podzim měl vydařenější než jaro. Nepředpokládám, že by nás čekalo řešení jeho role jedničky, spíš budeme řešit, jak jej ještě více vnořit do chytání a jak zapracovat na tom, aby u něj převládaly ty podzimní, nadstandardní výkony.
Obrana
V obraně musím vyzvednout Honzu Trousila, který je pravým lídrem nejenom na hřišti, ale i v kabině. Nejenže vyztužoval a řídil obranu, on byl schopný dát i branky. Což je jeho nadstandard a deviza. Vzhledem k tomu, že má smlouvu ještě na rok, tak nemám vůbec žádné obavy, že bychom spolu neměli pracovat nadále. Momentálně nechávám v klidu i takové ty úvahy do budoucna, kdo jej na postu stopera a lídra nahradí. Vím, že nás to jednou nemine, ale momentálně to opravdu řešit nebudu.
V obraně musím vyzdvihnout ještě jednoho hráče, a to Martina Kuncla, který podával na jaře ve všech zápasech zcela nadstandardní výkony a ukázal svůj charakter. Po těchto výkonech je docela pravděpodobné, že by u nás mohl působit mnohem déle, než má smlouvu.
Záloha
To byl malinko problém. Výkyvy v této řadě byly obrovské. Ať to byl Filip Hlúpik, který byl v podzimní části nastartovaný do velkého fotbalu. Bohužel jarní sezóna jej nejen nezastihla v optimální formě, ale v jejím závěru jej postihlo docela vážné zranění a předpokládám, že do ledna bude mimo hru.
Pokud jde o další středové hráče, tak ani Jirka Valenta ani Láďa Volešák nehráli v nějaké oslnivé formě. Milan Kerbr tak trochu suploval z postu útočníka levého záložníka. Na druhou stranu pohled na statistiky říká, že Volešák byl svými čtrnácti body v kanadském bodování pro mužstvo velmi cenný. Navíc je potřeba si ještě uvědomit, že Láďa není typický krajní záložník a my jsme jej tam pořád cpali. V systému 4-4-2 však jiné řešení nebylo. Musím ale uznat, že také u Valenty došlo v závěru sezóny ke zlepšení.
Útok
Marián Kovář měl rozporuplnou sezónu. Famózní podzim, který mu vynesl pro něj zajímavější angažmá, a jaro, ve kterém ho ovlivnilo v úvodu zranění. Pak už nedokázal najít svoji podzimní formu a vlastně tak ublížil nám i sám sobě. Na druhé straně tu byl Libor Došek, který byl neoddiskutovatelnou jistotou na svém postu. Navíc si vytvořil svůj osobní, střelecký rekord. Pro mužstvo má určitě momentálně svůj těžko docenitelný přínos.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace